Đăng Ký Đăng Nhập

Vstupna Kampaniya 2016 Poradi I Promizhni Rezultati 1899

Вступна кампанія 2016: поради і проміжні результати


ЗНО



Вступна кампанія 2016 завершується: заяви прийматимуть до 18.00 27 липня.

Уже подано понад півтора мільйона заяв від абітурієнтів, включно з заявами в магістратуру. Перший заступник міністра освіти Інна Совсун розповіла про вподобання цьогорічних випусників, популярні спеціальності та університети, а також про особливості нової системи вступу.

Серед найпопулярніших спеціальностей лідирують філологія, право та менеджмент. При цьому ті, хто вирішує навчатися в магістратурі, також найчастіше обирають право, а от філологія і менеджмент поступаються місцем у першій трійці медицині та стоматології. Це традиційні пріоритети для українських абітурієнтів, зазначає Інна Совсун: «Цього року перелік найпопулярніших спеціальностей цілком типовий, він  просто підтверджує загальні тенденції, що існують при вступі в українській освіті вже не один рік».

При цьому Міносвіти добилося збільшення держзамовлення на 12,3% – і в першу чергу на технічні й аграрні спеціальності, а також для вишів у підпорядкуванні Міноборони та МОЗу. Необхідність підготовки технічних фахівців неодноразово згадувала міністр освіти Лілія Гриневич, та попри це абітурієнти не надто охоче обирають технічні спеціальності. Найголовнішу причину експерти вбачають у низькій якості викладання точних наук у школах.

Аналогічно традиційно вибудувалися пріоритети щодо вищих навчальних закладів. ЛНУ ім. Франка, який попервах вирвався вперед, поступився першістю традиційному лідеру – КНУ ім. Тараса Шевченка.

Перша десятка вишів зараз виглядає так:

Вищий навчальний заклад

Кількість поданих заяв, тис.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

44,5

Львівський національний університет імені Івана Франка

41,3

Національний університет «Львівська політехніка»

39,7

Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут»

27

Київський національний торговельно-економічний університет

23,5

Національний авіаційний університет

23,4

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара

22,4

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

21,2

Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

20,2

Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

19,8

Ті з абітурієнтів, хто відклав подання заявки на останні дні, опинилися в пріоритетному становищі: вони можуть дізнатися на сайті ВступІнфо статистику поданих заяв за кожною спеціальністю кожного вишу. На сайті зазначено, скільки заяв подано, який конкурс загальний і який – на місця держбюджету, а також – які конкурсні бали мають претенденти на це місце. Отже, можна порівняти свій бал і оцінити наперед перспективи вступу на бюджет і вже виходячи з цих позицій формувати свій перелік заяв. Таким чином можна не марнувати заяву на спеціальність, за якою немає шансів пройти конкурс, а робити упор на реальних можливостях. Тим, хто вступатиме наступного 2017 року, варто запам’ятати цю особливість електронної форми вступу.