Завтра 5 травня відбудеться перший іспит ЗНО-2016 – з української мови та літератури. Сесія триватиме до середини червня, тож абітурієнти ще мають можливість підтягнути свої знання на онлайн-курсах і тестах ЗНО минулих років.
Що відбувається з освітою, цікавить не тільки нинішніх випускників, але й тих, хто закінчить школу наступного року, випускників вишів, педагогів й аналітиків. Для всіх, хто цікавиться сучасними освітніми процесами, аналітичний центр CEDOS уклав збірник, у якому зведено всю статистичну інформацію щодо освіти в Україні станом на 2015 рік. Скачати файл може будь-хто безкоштовно на
На 84 сторінках йдеться про державні та приватні витрати на освіту, зарплати вчителів, статистику вищих навчальних закладів, кількість шкіл і школярів та багато іншого. Інформацію подано в графіках різних типів. «У такий спосіб ми хочемо популяризувати базову інформацію про економіку освіти, учасників освітнього процесу та мережу навчальних закладів в Україні», – пояснюють автори.
Враховано світовий контекст – графічні показники української освітньої системи подано в порівнянні з іншими країнами світу. Також кожен блок коментують аналітики, щоб чіткіше прояснити значення цифр у їх співставленні з показниками інших країн.
Приміром, розподіл фінансування за рівнями освіти роз’яснюють так: «Розвинуті країни розподіляють значно більшу частку витрат на користь середньої та післясередньої не вищої освіти (робітнича кваліфікація), ніж Україна. Багато в чому це пов’язано з тривалістю шкільної освіти, яка у розвинутих країнах здебільшого складає 12–13 років. Натомість частка витрат на вищу освіту в Україні на 14 в.п. вища, ніж в середньому по ОЕСР. Наведені дані не відображають двох тенденцій, які дещо наближують українську структуру витрат до закордонної. По-перше, сюди не включено витрати батьків на репетиторство, шкільні внески тощо. По-друге, не враховано часткове повторення програми середньої школи на так званих нульових курсах. По-третє, у державній частині витрат на вищу освіту третину складають стипендії студентів, які у більшості країн не включають до видатків освітніх закладів».
Перед цим виступив з іншим важливим проектом – Шкільна карта України, де представлені дані витрат на шкільну освіту, віку й зарплати вчителів, результатів ЗНО.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!