Đăng Ký Đăng Nhập

Vzuttya Majbutnogo Krosivki Na Printeri 831

Взуття майбутнього: кросівки на принтері


ТрендиУявіть, що для купівлі нового взуття, пошитого точно по вашій нозі, вам треба лише зайти до магазину та пробігти на біговій доріжці. Фантастика, чи не так? Однак Adidas стверджує, що вона скоро стане реальністю.

Відома компанія нещодавно представила свої кросівки Futurecraft 3D, які містять створену за технологією тривимірного друку проміжну підошву. Ця підошва розташована між устилкою та зовнішньою підошвою. За словами Adidas, її можна пошити з урахуванням усіх потреб, які лише можуть з’явитися у ваших стоп.

Щоб зняти необхідні для тривимірного друку підошви мірки, всім охочим придбати диво-кросівки спочатку доведеться пробігти спеціальною біговою доріжкою, яку обладнано пристроями для сканування стопи, завдяки яким доріжка передає інформацію на комп’ютер, де створюється дизайн індивідуальної підошви. Залишається відправити файл на 3D-принтер, і вуаля — перед вами створені на замовлення кросівки для бігу, які, згідно Adidas, будуть відповідати контурам й усім властивостям вашої стопи.

Свій новий продукт Adidas представив у відео на YouTube, де показано технологію вибіркового лазерного спікання (ВЛС) — тривимірного друку, який використовується для створення кросівка. В процесі ВЛС лазер спаює порохоподібні матеріали (в даному випадку — термопластиковий поліуретан, який отримують із зібраного в океані сміття ), і підошва, немов фенікс, з’являється з попелу. Залишається тільки здути пил та помістити підошви в кросівки. Спільно з Adidas виробництвом взуття займається компанія Materialise, яка спеціалізується на 3D-друці.

Adidas вчасно звернув увагу на цю технологію, оскільки один з головних конкурентів компанії, Nike, вже виробляє звичайні кросівки з використанням тривимірного друку, в той час як Adidas поки тільки випускає моделі для бігунів. Рік тому Nike презентував футбольні бутси, виготовлені за допомогою двох різних цифрових технологій — 3D-друк и 3D-в’язання, завдяки яким створюють безшовне взуття, що сидить на нозі, мов шкарпетка.

Більш гламурний варіант 3D-взуття на високих підборах запропонувала британська компанія United Nude, а лофери друкує на тривимірному принтері Feetz.

Незабаром все більше виробників взуття користуватимуться тривимірним друком для створення взуття для повсякденного використання, й те, що колись вважали фантастичним сюжетом, стане звичною реальністю.