Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Aktivizuvati Mozok Sekreti Dovgozhiteliv 2315

Як активізувати мозок? Секрети довгожителів


Лайфхаки

Мозок, добре впорядкований, вартує більше, ніж мозок, добре наповнений. Мішель де Монтень



Дослідження вчених Масачусетського університету показало, що в більшості довгожителів разом із неминучими віковими змінами – витончення кори головного мозку, яка відповідає за виконання рутинних обов’язків, – відбувається й зростання окремих ділянок мозку. Детальніше дослідження цього феномену довело, що прогрес відбувається завдяки заняттям, які активізують одночасно розумову діяльність, емоційну сферу й рухову активність.

Розв’язання кросвордів, судоку, перегляд мелодрам і фізичні вправи, звичайно, корисні, але лише їх недостатньо для бажаного ефекту. Для розвитку мозку в будь-якому віці потрібний момент виклику, виходу із зони комфорту, емоційної взаємодії з оточенням. Практично всі довгожителі мають якесь хобі, що надає сенс життю, вимагає фізичного, розумового й емоційного напруження.

Як можна поліпшити роботу мозку вже сьогодні?

Можна обрати один із запропонованих методів чи придумати власний за аналогією. Головне – нове хобі не має бути вашою звичною дією, воно мусить вимагати додаткових зусиль, надихати, ставати приводом до спілкування.

Опануйте гру на музичному інструменті

Оберіть інструмент, на якому ніколи не пробували грати, і поставте за мету виступити перед рідними, друзями чи колегами. Для додаткового пресингу оберіть конкретну дату й запросіть якомога більше друзів і знайомих.

Почніть вивчати іноземну мову

Оптимально – обрати абсолютно нову мову, але можна й поставити завдання вивести на вищий рівень ту, яку ви знаєте зовсім трохи. Поставте собі дедлайн, коли ви зможете читати й розуміти книжки обраною мовою. Чи заплануйте відпустку у країні мови, що вивчається, й у відпустці примушуйте себе спілкуватися з місцевими мешканцями їхньою рідною мовою.

Запишіться на марафон чи інший спортивний захід

Якщо ж ви не спортсмен і вам не подобається їздити на велосипеді, плавати чи бігати, знайдіть щось інше, що примусить вас розширити рамки можливого у фізичному сенсі. Оберіть щось із бойових мистецтв, почніть ходити в походи, придумайте незвичайне хобі на свіжому повітрі. Головне – щоб від вас вимагалося більше зусиль, ніж у повсякденному житті.

Вийдіть на сцену

Публічні виступи для багатьох є фактором ще стресовішим, ніж крос з повним навантаженням чи складання річного звіту. Якщо це про вас, то варто працювати над собою саме в цьому напрямку. Підготовка до виступу вимагає мобілізації всіх емоційних, інтелектуальних, вольових і фізичних резервів організму. Але якщо все вийде, то відчуття ейфорії від успіху і вдячності аудиторії забезпечено. Промови не захоплять вас зненацька? Привід ускладнити завдання: спробуйте імпровізувати на публіці, зіграти у п’єсі чи заспівати.

Ще один секрет довгожителів – високий рівень емоційного інтелекту. Для цього важливо не лише займатися його розвитком, але й поділяти хобі з тими, хто близький по духу і дорогий серцю. Тоді внутрішня гармонія – основа фізичного здоров’я – стане постійним супутником.