Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Borotisya Z Pravoporushennyami U Vnz 469

Як боротися з правопорушеннями у внз


ЗНОАналітичний центр CEDOS за підтримки Національного фонду за демократію (National Endowment for Democracy, NED) презентував новий проект. Це онлайн-ресурс Profrights, на якому можна розмістити інформацію про порушення в українських вищих навчальних закладах. Йдеться в першу чергу про порушення прав студентів та викладачів. Будь-хто може зареєструвати своє повідомлення про порушення, яке адміністратори перевірять, а тоді внесуть до бази.

Якщо протилежна сторона не погоджується з поширеною інформацією або її акцентами, вона може представити свою точку зору і обґрунтувати її. Це повідомлення також буде опубліковано на Profrights.

Скарги стосуватимуться корупції, незаконного звільнення, вимагання хабара, перенавантаження викладачів і решти подібних порушень.

Виконавчий директор CEDOS Єгор Стадний зазначив, що мета проекту – створити «сукупну та зручну базу правопорушень у внз», інструмент репутаційного тиску в руках громадськості. При цьому університет може надати докази того, що порушення усунуто. «Після цього порушення в базі отримає спеціальну позначку. Тобто ми не лише показуємо реальний стан справ у вишах, але й стимулюємо адміністрацію вирішувати проблеми, дотримуватись законів», – пояснює Єгор Стадний.

Завдяки постійному моніторингу порушень вдасться виявляти найпоширеніші з них і визначати необхідні зміни для вдосконалення законодавства. Окрім того, на сайті можна обрати перегляд правопорушень у вишах певного міста чи області й подивитися їх на карті чи у вигляді інфографіки. Є окремий розділ, у якому розміщенні поради: як діяти в певних ситуаціях порушень ваших прав, які саме порушення бувають, як захищати свої права в суді й грамотно укладати трудовий договір.

Нині до бази внесено 213 правопорушень, найбільше за кількістю в Києві (44), Харкові (23) та Одесі (16). Серед скарг – повідомлення про вимогу хабара, захист дисертації з фрагментами плагіату, процедурні порушення з боку адміністрації навчального закладу.