Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Borotisya Zi Stresom Pered Zno 63

Як боротися зі стресом перед ЗНО


ЛайфхакиСтрес – головний негативний фактор, що впливає на результати зовнішнього незалежного оцінювання. З іншого боку, абсолютний спокій – теж не вихід, адже здорова “спортивна лють” допомагає мобілізувати всі ресурси й упоратися зі збільшеним обсягом задач. Щоб мінімізувати вплив стресу на навчання, варто дотримуватися простих рекомендацій.

1. Спати не менше 8 годин на добу, можна виділити одну годину на сон удень після школи. Див. Рекомендації щодо здорового сну.

2. Пити вдосталь води: зневоднення – ще одна причина швидкої втомлюваності та вповільненої реакції.

3. Стежити за тим, щоб у раціоні вистачало вітамінів та білкової їжі швидкого засвоєння.

4. Якщо виникають проблеми зі сном – погуляти перед вкладанням у ліжко мінімум півгодини на свіжому повітрі або зробити спокійну зарядку в провітреному приміщенні.

5. Якомога раніше визначитися з предметами на ЗНО та розпочати підготовку, щоб рівномірно розподілити заняття.

6. Обрати курси і викладачів з підготовки до ЗНО, скласти розклад занять і повісити його на видноті.

7. Скласти список тем для повторення з кожного предмету, позначати вивчене та кількість повторень і за необхідності доповнювати список, що висітиме на стіні. Детальніше про запам’ятовування інформації – у нашій статті.

8. Щодня перед сном аналізувати свої досягнення, обов’язково знайти мінімум п’ять пунктів, за які варто себе похвалити, і хвалити від усього серця.

9. Опанувати вправи на розслаблення та медитацію, в тому числі дихальні вправи – це може стати в нагоді під час написання ЗНО.

10. Знайти партнера з підготовки до ЗНО та вести свій щоденник успіху. Детальніше про те, навіщо потрібний партнер, – у нашій статті.