Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Druzi Dopomagayut Nam Buti Zdorovimi I Shhaslivimi 1591

Як друзі допомагають нам бути здоровими і щасливими


Лайфхаки



Дослідник Стенфордського університету Емма Сеппала (Emma Sepp?l?) вважає, що міцні дружні зв’язки є набагато кориснішими для здоров’я, ніж багато хто припускає. Емма виокремлює 5 факторів, які свідчать про зв’язок здоров’я і соціальної активності.

1. Є друзі – є здоров’я. Усі проблеми, викликані палінням, зайвою вагою, високим тиском, не порівняються з тією шкодою, яку наносить здоров’ю відсутність друзів. Численні експерименти засвідчили, що як для людей, так і для тварин соціальна ізоляція є згубною, правда, які саме механізми впливу – ще наука не довела.

2. Довголіття залежить від товариськості. Дослідження, які було проведено на 308 849 учасниках, показали, що міцні соціальні зв’язки на 50% збільшують тривалість життя, причому незалежно від віку, статі, соціального статусу, стану здоров’я і виду діяльності.

3. Відчуття спільності допомагає долати захворювання. Імунна система отримує потужний поштовх від товариської підтримки, тож соціальні зв’язки в підсумку впливають на гени, а ті у свою чергу програмують наступне покоління на опірність інфекціям.

4. Люди, у яких багато друзів, рідше впадають у депресію. Смуток і відчуття самотності, які виникають періодично в будь-кого, – явище нормальне, однак людина з широким колом друзів набагато швидше виходить зі ступору, не дозволяючи переживанням і депресії взяти над собою верх.

5. Досвід спілкування з широким колом людей покращує характер. Ті, хто відчувають підтримку друзів, мають вищу самооцінку, чуйніші до переживань інших, більш відкриті, довірливі й налаштовані на співпрацю, і як результат – інші залюбки йдуть їм назустріч і більше довіряють. Емма Сеппала зазначає, що існує ефект бумерангу: життєрадісний настрій компанійських людей впливає на інших, у них також підвищується настрій, вони тягнуться до джерела позитива – і таким чином коло спілкування стає ще ширшим.

Важливе уточнення: Емма Сеппала стверджує, що важливіша якість, а не кількість спілкування. Мільйон фейсбучних друзів і постійна участь у тусовках не дадуть такого ефекту для самопочуття і загалом для гармонійного сприйняття світу, як спілкування з тими, хто для вас дійсно важливий і близький по духу.

Щоб життя було щасливішим і здоровішим, варто зробити спілкування з друзями своєю постійною звичкою – і тоді з товариською підтримкою буде все гаразд. А як упорядкувати свої звички, детально розповість курс Олени Бурдейної «Менеджмент звичок». Як змінити своє життя на краще, розкаже курс від того ж автора, причому поради і лайфхаки роздаються абсолютно безкоштовно. Вчіться товаришувати – і перед вами відкриються будь-які двері!