Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Efektivno Vchiti Anglijski Slova 1729

Як ефективно вчити англійські слова


Лайфхаки



Вивчення англійської мови дуже актуальне в наш час. Запитання – як вчити англійські слова – час від часу ставлять собі і дорослі, і школярі, і студенти. І це не дивно, бо саме з вивчення слів починається знайомство з новою мовою. Граматика, синтаксис, правильне використання зворотів і фразеологізмів – все це вивчається пізніше, а англійські слова – це ті базові «цеглини», з яких ви будуватимете свій словниковий запас. До речі, вчити нові слова можна й треба навіть тоді, коли ви вже непогано володієте мовою.

Які слова потрібно вчити

Систематизація навчального процесу – одне з головних правил вивчення усього нового. Це актуально й у вивченні англійських слів. Не варто хапатися відразу за всі тематики й набори слів, треба визначити для себе чітку сферу вивчення. Люди, які професійно займаються англійською, рекомендують розподіляти слова й терміни для вивчення на наступні групи:

  • Загальна лексика – слова, які стосуються домівки, родини, їжі, взаємодії з людьми, простих повсякденних дій. Це базовий набір, який стане в пригоді у будь-якій ситуації.
  • Слова з фільмів і книжок – вивчення іноземної мови з відео й аудіо є одним з найефективніших способів. Важливий момент у тому, що дивитися і слухати треба сучасні твори, архаїзми вам навряд чи знадобляться.
  • Слова, які потрібні вам за видом діяльності, – це можуть бути комп’ютерні терміни для програмістів, назви кольорів і фарб для художників і так далі. Не витрачайте зусилля на непотрібні вам сфери діяльності, за них варто братися лише тоді, коли ви вивчите всі слова з актуальної для вас теми.

Звісно, перед тим як вчити слова англійською, краще порадитися з досвідченим викладачем. Саме так можна визначитися з необхідними наборами слів і загальним напрямком навчання. Бажано враховувати свій провідний тип пам’яті – аудіальний, візуальний, кінетичний – і добирати вправи відповідно. (Детально про способи запам’ятовування матеріалу.)

Декілька методик швидкого вивчення нових слів

Існує ряд перевірених часом способів, за допомогою яких можна швидко поповнити свій словниковий запас іноземних слів:

  1. Використовуйте картки зі словами. Тут є декілька варіантів. Наприклад, на одному боці картки пишеться слово англійською, а на іншому – українською. Просунуті студенти пишуть речення на мові, що вивчається, у якому виділене слово. На зворотному боці картки вказано переклад цього слова з іншими прикладами вживання.
  2. Записуйте нові слова в блокнот. Цей метод дуже схожий на попередній, але блокнот складніше загубити, ніж картки. За певний час блокнот зі словами перетворюється в повноцінний кишеньковий словник, з тією різницею, що в ньому будуть лише потрібні вам слова і фрази.
  3. Вчіть слова за спеціальними підручниками. Існують навчальні посібники, спрямовані саме на розширення словникового запасу. Нові слова в них можуть супроводжуватися малюнками, поясненнями і прикладами використання.
  4. Намалюйте mind map – карту слів. Це схема, на якій видно, які слова якої теми стосуються. Вона може виглядати ось так: 

  5. Займайтеся на спеціальних сайтах. Інтернет – це дуже потужний інструмент для вивчення іноземних мов. Зараз існує безліч ресурсів, де можна, за умови регулярних занять, в ігровій формі поповнювати свій словниковий запас.
  6. Об’єднуйте слова у групи за темами. Ряд слів буде легше запам’ятати, якщо вчити їх разом із синонімами. Оберіть, наприклад, тему «реклама» і вчіть слова, пов’язані з нею.
  7. Створюйте навколо себе мовне середовище. Про перегляд фільмів і прослуховування музики англійською мовою вже було сказано, це дуже ефективний спосіб вивчення. Також можна розклеїти по квартирі картки зі словами, які означають той чи інший предмет інтер’єру, вид одягу і багато іншого.
  8. Активно використовуйте додатки для мобільних засобів. Планшет чи смартфон зараз є практично в кожного, а в Інтернеті у вільному доступі викладено безліч безкоштовних додатків, за допомогою яких можна займатися англійською. Зручність такого способу полягає в тому, що правильно вчити англійські слова можна в будь-якому місці та в будь-який час, наприклад, під час поїздки в громадському транспорті.
  9. Без регулярного повторювання не обійтися. Словами, які вже вивчено, треба регулярно користуватися, інакше вони випаруються з пам’яті так само швидко, як і запам’яталися. Гарний варіант використання вже вивченої лексики – це спілкування з носієм мови. Заведіть собі англомовного друга з листування чи зареєструйтеся на зарубіжному сервері онлайн-гри. Якщо такої можливості немає, то просто регулярно повторюйте вивчені слова.
  10. Проходьте тести. Дуже важливо самому розуміти свій рівень знань. Перевірити його можна за допомогою великої кількості онлайн-тестів і завдань.

Вивчення мови – це просто

У багатьох ще за шкільних часів сформувалося уявлення про те, що вивчення іноземної мови – це  нудне й дратівне зубріння. В цьому винна вітчизняна система освіти, але в сучасної людини є маса можливостей вивчити слова нової мови цікавішими способами. Ми вчимо англійські слова за допомогою Інтернету, використовуючи додатки для смартфона, інтерактивні програми та навіть скайп.

Вчити слова і мову загалом буде ще цікавіше, коли правильно себе мотивувати. Якщо ви вчите мову і не розумієте, навіщо ви це робите, то діла не буде. А в разі зацікавленості – наприклад, якщо планується вступ до іноземного вишу або мова потрібна для роботи – навчання буде значно ефективнішим.

Важливий момент – не лінуватися й не забувати регулярно займатися. Не треба пересилювати себе і зубрити слова по кілька годин на день, але й одного заняття на тиждень буде недостатньо. Виробіть для себе оптимальний графік, займайтеся щодня по 20-30 хвилин, і швидке поповнення словникового запасу вам забезпечене.

Ви зможете швидко й ефективно поповнити словниковий запас також за допомогою наших курсів англійської мови. Ми пропонуємо низку перевірених методик, а матеріал подається в доступній і цікавій формі.

Як краще вчити англійські слова? Єдино вірної відповіді на це запитання немає. Оберіть для себе оптимальний спосіб і займайтеся, займайтеся і ще раз займайтеся.