Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Pobuduvati Stosunki Z Frilanserami 1801

Як побудувати стосунки з фрілансерами


Лайфхаки



Більшість відомих методик керування колективом пропонують поради зі згуртування команди, які можна застосувати переважно в офлайні. Безумовно, є винятки – так, курс Антона Волнянського «Успішна Команда. Бізнес починається з людей!» описує саме створення команди, що працює автономно. Окрім того, способи взаємодії з працівниками на аутсорсі вже активно обговорюються в діловій соцмережі LinkedIn – так, наприклад, Ерлайн Даймонд (ArLyne Diamond), консультант з управління в Diamond Associates, пропонує 7 універсальних способів, які допомагають створювати міцні зв’язки в колективі незалежно від того, де працюють колеги (via).

1. Надайте працівникам час і можливість дізнатися один про одного не лише в обговоренні бізнес-питань, але й на особистому рівні.

2. Впроваджуйте у компанії внутрішні дискусії на різноманітних майданчиках (онлайн чи офлайн) щодо тем, які можна уточнювати й обговорювати, а що вважається надто провокаційним та особистим.

3. Діліться фотографіями – не лише своїми, але й членів родини. Більшість працівників поділяють базові родинні цінності, тож фотографії дітей, їхні історії успіху підвищать рівень взаємної довіри, стануть основою симпатії й подальшої дружби.

4. Якщо частини вашої команди розташовано на різних локаціях, відправляйте менеджерів на місця настільки часто, наскільки це можливо. Це виллється в транспортні витрати, але рівень довіри та взаємоповаги, який здобувається в результаті особистого спілкування, матиме позитивний вплив на продуктивність роботи й у підсумку окупить усі вкладення.

5. Розмаїття культур – важливий чинник взаємодії, який необхідно враховувати кожному менеджерові, особливо якщо філіали компанії розкидані по всьому світу. Вивчайте поведінку, звичаї та сподівання жителів тих країн, де мешкають ваші працівники. Загалом культури розподіляються на low-context і high-context. У «висококонтекстних» культурах, до яких належать Франція,  більшість країн Сходу й Азії, перед будь-яким обговоренням бізнес-питань спершу встановлюється особистий контакт, взаємна симпатія. Тут спільна справа сприймається як частка власного розвитку, міжособистісних стосунків. Тому в цих країнах настільки поширені послуги посередників – людей, яким довіряє той чи інший виробник, постачальник. У «низькоконтекстних» культурах ділові питання й особисте спілкування розділені, тож без відповідної підготовки може виникнути непорозуміння під час зустрічі представників різних стилів ведення бізнесу.

6. Якщо у ваших віддалених працівників є можливість раз чи двічі на місяць приїжджати до офісу, подбайте про те, щоб вони в ці дні брали участь у максимальній кількості дискусій та в особистих зустрічах. 

7. Використовуйте спілкування в режимі відеоконференції чи з використанням відеокамери за кожної нагоди. Будь-який візуальний контакт між фрілансерами й офісними працівниками підвищує продуктивність. Люди працюють краще, коли бачать, що і решта також за роботою. Так, експеримент професора Стенфордського університету Ларі Лейфера (Larry Leifer) показав, що скарги на перевантаження у фрілансерів помітно порідшали, коли до комп’ютера кожного підключили постійно увімкнену відеокамеру і програму, яка ретранслювала візуальний ряд решти працівників за роботою.