Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Podati Apelyaciyu Na Zno Procedura Ta Zrazok Zayavi 2379

Як подати апеляцію на ЗНО: процедура та зразок заяви


ЗНО

Оскаржувати можна відмову в реєстрації, порушення процедури проведення ЗНО, а також сам результат іспиту.



Щороку тести ЗНО вдосконалюються, і зауважень від учасників щодо некоректних тестів чи відповідей стає менше. Однак все одно можна опинитися в ситуації, коли в отриманому результаті – точніше, його справедливості – виникає сумнів.

Також трапляється, що абітурієнту відмовили в реєстрації на ЗНО, і він вважає це неправомірним. Або сама процедура проведення іспиту викликала зауваження. Що робити в такому разі?

Подавати апеляцію. Розповідаємо, як. 

Відмова в реєстрації

Термін подання

Протягом 14 днів після завершення реєстрації

Термін розгляду

Протягом 10 днів від надходження заяви

Документи

Заява щодо відмови в реєстрації з особистим підписом заявника, повідомлення регіонального центру про відмову в реєстрації, комплект реєстраційних документів, за яким було відмовлено в реєстрації

Якщо регламентна комісія при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовила вам у реєстрації чи перереєстрації на ЗНО, слід подати апеляційну заяву до УЦОЯО.

Якщо комісія УЦОЯО вирішила задовольнити вашу заяву, ви отримаєте можливість зареєструватися на участь у додатковій сесії ЗНО.

Порушення процедури проведення ЗНО

Термін подання

У день проведення тестування

Термін розгляду

Протягом 5 днів від надходження заяви

Документи

Заява щодо порушення процедури проведення зовнішнього оцінювання з особистим підписом заявника

Що можна назвати порушенням процедури ЗНО? Це неправильне відведення часу на виконання завдань, перешкоди з боку працівників пункту під час іспиту або їхня неправомірна допомога іншим учасникам ЗНО, недотримання регламенту та процедури іспиту.

Апеляційну заяву слід подати в пункті проведення ЗНО до виходу з нього. Якщо комісія визнає, що описані події заважали учаснику ЗНО складати іспит, він отримує можливість скласти його ще раз під час додаткової сесії ЗНО.

Комісія може визнати наведені факти непідтвердженими і не задовольнити апеляцію. Але шанс залишається – слід звернутися до апеляційної комісії УЦОЯО. Це треба зробити протягом 5 днів після отримання рішення від комісії, а результат ви дізнаєтеся не пізніше ніж за 10 днів після подання апеляції. В такому разі до заяви щодо оскарження рішення регламентної комісії слід додати копію відповідного витягу з протоколу засідання регламентної комісії.

Оскарження правильності результату ЗНО

Термін подання

Протягом 5 днів після оголошення результату ЗНО з цього предмету

Термін розгляду

Протягом 15 днів від надходження заяви

Документи

Апеляційна заява щодо результатів зовнішнього незалежного оцінювання з особистим підписом заявника, з зазначенням бажання учасника щодо повторного визначення результату ЗНО

Якщо ваш результат ЗНО анульовано чи він викликає у вас сумнів, апеляційну заяву слід подавати до УЦОЯО.

Заяву можна надіслати рекомендованим листом: м. Київ, 04053, вул. Володимира Винниченка 5, (з поміткою «Апеляційна комісія УЦОЯО») або на email: [email protected]

Апеляційна комісія УЦОЯО проведе технічну та предметну перевірки вашого виконання завдань.

Технічна перевірка встановлює правильність визначення результату ЗНО під час:

  • автоматизованої комп’ютерної обробки сертифікаційних робіт;
  • персоналізації сертифікаційної роботи.

Предметна перевірка встановлює об’єктивність оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю, в цьому разі експерти перевіряють ці відповіді ще раз.

Учасник ЗНО може бути присутнім на засіданні комісії, яка розглядатиме його заяву. Де й коли воно відбудеться, буде повідомлено на сайті УЦОЯО.

Якщо вашу апеляцію вирішено задовольнити, результат може означати:

  • відновлення результату ЗНО (в разі анулювання);
  • збільшення чи зменшення кількості балів за іспит.

Протягом 3 днів в Особистому кабінеті на сайті УЦОЯО учасник дізнається про результат і отримає поштою витяг з протоколу засідання апеляційної комісії.

Щоб мінімізувати ризики, ретельно готуйтеся до іспитів і не забувайте про сучасні освітні можливості. Повну комплексну підготовку до ЗНО пропонують онлайн-курси ПроЗНО: українська мова та література, історія України, математика, англійська мова та біологія.