Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Polipshiti Kontent Sajtu Z Dopomogoyu Veb Analitiki 1765

Як поліпшити контент сайту з допомогою веб-аналітики


Лайфхаки



Як відомо, контент – король маркетингу. Модний дизайн сайту, безумовно, подобається відвідувачам, проте не варто забувати, що знаходять його через пошукові системи саме завдяки текстовому контенту, який відповідає тематиці бізнесу й інтересам відвідувачів.

Дізнатися, як користувачі реагують на той чи інший контент, допомагає веб-аналітика. Базові знання з цієї необхідної для кожного власника сайту дисципліни можна отримати на авторському курсі Аліни Тертишнікової на платформі EDUGET.

В усьому світі використанню веб-аналітики для моніторингу ефективності сайту приділяється велика увага. Експерти, які братимуть участь у щорічному івенті Content Marketing World 2016, у своїй роботі провідну роль відводять аналізу даних Google Analytics та інших інтернет-метрик, про що свідчать їхні рекомендації.

Перегляди сторінок

Щоб знати, які сторінки вашого сайту найпопулярніші, можна налаштувати щоденні повідомлення на email – топ-10 сторінок від Google Analytics, радить Поль Ротцер (Paul Roetzer, PR20/20). Результати здатні вас здивувати: наприклад, на перше місце може вийти блог чи сторінка контактів. Подібний моніторинг дозволить оперативно вносити зміни до контенту сторінок, додавати на них нові кнопки.

Перш за все власника сайту має насторожити велика кількість відвідувачів, які переглянули лише одну сторінку, навіть якщо вона дуже популярна. Обрі Вагнер (Aubrae Wagner, EnVeritas Group) радить продумувати шляхи переходів зі сторінки на сторінку, щоб користувач зацікавився новим контентом з цікавої йому тематики.

Ефективним інструментом для збільшення кількості переглядів сторінок за один сеанс можуть стати лічильники кількості переглядів, які розташовано біля посилання на сторінку. Люди набагато вірогідніше клікнуть на вже популярну сторінку, незалежно від її заголовку і промо-картинки, нагадує Сачін Камдар (Sachin Kamdar, Parse.ly). За допомогою якого лічильника ви підвищите рівень популярності потрібних вам сторінок – уже справа техніки.

Позбутися баласту

Більшість відвідувачів сайту читають те, що написано на самому верху сторінки. Що далі прокручується сайт, то менше уваги користувач звертає на розташовану там інформацію. Однак це не привід нехтувати феншуєм вашого сайту, зазначає Агава Лейбтаг (Ahava Leibtag, Aha Media Group). Раз на місяць варто прогорнути сторінку вниз і за можливості прибрати чи архівувати неактуальний контент.

Постановка цілей

Ставити цілі потрібно навіть для некомерційного контенту (детальніше про розставляння цілей у курсі «Веб-аналітика. Швидкий старт»). Простежте, як користувач взаємодіє з контентом, щоб зрозуміти, які зміни необхідно внести (Джон Хант/John Hunt, Smead Manufacturing).

Партнери в допомогу

Нові ідеї для розвитку контенту можна знайти, аналізуючи сайти, з яких ви отримали більше за все трафіку – за винятком пошуковиків і соцмереж. Детальніше, як працювати з партнерськими програмами для привернення додаткового трафіку чи продажів, можна дізнатися в курсі «Affiliate Marketing. Старт». Подивіться, про що пишуть перші 20 чи 50 з них, якими їхніми постами діляться користувачі в соцмережах, з якими іншими сайтами у свою чергу пов’язані ваші реферали. Подібна інформація допоможе як у створенні привабливого для партнерів контенту, так і в розумінні вподобань користувачів, підкреслює Ренд Фішкін (Rand Fishkin, The Art of SEO, Inbound.org, Moz).

Стратегічне бачення

Щоденний перегляд статистики іноді заважає побачити цілісну картину. Щоб зрозуміти основні тенденції, варто раз на місяць складати і роздруковувати великі звіти за різними параметрами (Стоуні деГейтер Stoney deGeyter, Pole Position Marketing).