Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Pracyuie Z Socmerezhami Richard Brenson 1761

Як працює з соцмережами Річард Бренсон


ЛайфхакиПідприємець мусить іти в соцмережі, яким би консервативним чи інтровертним він не був. В соцмережах величезна аудиторія, відкрита до спілкування. Ви можете розповісти про свій бізнес, запропонувати продукти чи послуги, сформувати коло прихильників. Для цього потрібно знати базові правила поведінки в соцмедіа. Що можна робити і що – ні, розповідає маркетинг-директор EDUGET Тім Макаров у курсі «SMM для бізнесу: Курс молодого бійця». Як грамотно провести рекламну кампанію у Facebook, він пояснює і детально показує в курсі «Налаштування реклами у Facebook: практичний курс».

Один із найвпізнаваніших у соцмережах бізнесменів – Річард Бренсон (Richard Branson), британський мільярдер, засновник корпорації Virgin Group і автор 7 бестселерів про бізнес і людину в бізнесі. 2007 року його внесено до британського рейтингу «100 геніїв сучасності». Як усе геніальне, його секрети позиціонування в соцмережах прості й реалістичні.

1. Він спілкується багато і про різне

Бренсон розповідає історії й провокує особисті реакції на них, йому вдається чіпляти людей і змушувати відповідати. Нинішні користувачі соцмереж уже не такі наївні, як раніше. Стандартні маркетингові повідомлення могли отримувати відгуки і лайки кілька років тому, зараз же люди чекають справжнього спілкування.

Річард має мільйони фоловерів і щодня відповідає на кілька повідомлень. Щоб персоналізувати свої дописи, він супроводжує їх власними фото з буденного життя.

Що важливо: Річард Бренсон сам пише під своїми акаунтами. Неможливо побудувати довірливі стосунки й причарувати аудиторію, якщо за вас пише найманий працівник. Не варто думати, що читачі дурніші за вас – вони швидко помітять, що акаунт веде маркетинг-команда.

Бренсон усвідомлює, що соціальний успіх вимагає щирості й справжньості, тому приділяє соцмережам багато часу. Коли в стрічці його спитали, скільки точно часу це забирає, він відповів особисто авторові запитання: «Це залежить від того, де я і чим зайнятий, але кілька разів на день обов’язково зайду в акаунт».

2. Він використовує соцмережі для приведення трафіку на сайт Virgin

Кожен бізнес у кінцевому підсумку працює на збільшення прибутку. Оптимістичні пости і фото котиків можуть набрати лайки, але лише контент, який приведе людину на ваш сайт, працює на бізнес. Саме він перетворює армію прихильників на потенційних клієнтів і покупців. Facebook на рівних змагається з Google за звання головного джерела прямих переходів на сайт. І нерідко виходить на перше місце.

Бренсон чудово розуміє, наскільки в соцмедіа-стратегії важливе оригінальне, актуальне змістове наповнення. Тому він пише цікавий корисний пост майже щодня, викладає його в своєму блозі на сайті Virgin, а в соцмережах дає посилання з пропозицією мільйонам фоловерів перейти на сайт, щоб прочитати текст.

3. Він отримує задоволення

У своїй книзі «Інформаційний удар. Як зробити, щоб у гамірному медіасвіті почули саме тебе»  (Jab, Jab, Jab, Right Hook: How to Tell Your Story in a Noisy Social World) провідний експерт соцмедіа Гарі Вайнерчук рекомендує спочатку запропонувати читачам розважальне, цінне, цікаве наповнення, а тоді вже щось просити в них. Оригінальна картинка, кумедний мем чи особиста історія – Бренсон ділиться тим, що йому сподобалося, в соцмережах. І ще важливіше – він ділиться контентом, який його зацікавив і який, йому здається, буде корисним і його прихильникам.

Логічне бажання наповнювати блог текстами, які просувають бізнес, але не забувайте про інтереси читачів. Важливо не втратити баланс між бізнесорієнтованим контентом і нейтральним. Якщо читачу подобаються ваші історії з життя чи роздуми про науку, він і рекламні тексти сприйматиме з більшою довірою.

4. Він запрошує аудиторію робити свій внесок

Річард Бренсон розуміє, що його активність у соцмережах обов’язково притягуватиме недоброзичливі коментарі й погані відгуки. Він не бореться з негативом, а заохочує людей залишати відгуки і таким чином переводить ситуацію в позитив. Бренсон заявляє: «Мені подобається читати повідомлення у моїх соцмережах. Це ідеальний спосіб отримати зворотній зв’язок про наші товари й послуги, а також – знайти натхнення для нових ідей».

Він залучає читачів до дискусій і відвертих розмов з темами найширшого діапазону. Замість конкурентності, змагання створює атмосферу колективної спільноти й отримує таким чином дуже лояльну згуртовану аудиторію.

Ви не хочете працювати з аудиторією, писати блог і відповідати на коментарі? Можна, звісно, цього не робити. Але варто врахувати, що це робитимуть ваші конкуренти.