Підприємець мусить іти в соцмережі, яким би консервативним чи інтровертним він не був. В соцмережах величезна аудиторія, відкрита до спілкування. Ви можете розповісти про свій бізнес, запропонувати продукти чи послуги, сформувати коло прихильників. Для цього потрібно знати базові правила поведінки в соцмедіа. Що можна робити і що – ні, розповідає маркетинг-директор EDUGET Тім Макаров у курсі «SMM для бізнесу: Курс молодого бійця». Як грамотно провести рекламну кампанію у Facebook, він пояснює і детально показує в курсі «Налаштування реклами у Facebook: практичний курс».
Один із найвпізнаваніших у соцмережах бізнесменів – Річард Бренсон (Richard Branson), британський мільярдер, засновник корпорації Virgin Group і автор 7 бестселерів про бізнес і людину в бізнесі. 2007 року його внесено до британського рейтингу «100 геніїв сучасності». Як усе геніальне, його
1. Він спілкується багато і про різне
Бренсон розповідає історії й провокує особисті реакції на них, йому вдається чіпляти людей і змушувати відповідати. Нинішні користувачі соцмереж уже не такі наївні, як раніше. Стандартні маркетингові повідомлення могли отримувати відгуки і лайки кілька років тому, зараз же люди чекають справжнього спілкування.
Річард має мільйони фоловерів і щодня відповідає на кілька повідомлень. Щоб персоналізувати свої дописи, він супроводжує їх власними фото з буденного життя.
Що важливо: Річард Бренсон сам пише під своїми акаунтами. Неможливо побудувати довірливі стосунки й причарувати аудиторію, якщо за вас пише найманий працівник. Не варто думати, що читачі дурніші за вас – вони швидко помітять, що акаунт веде маркетинг-команда.
Бренсон усвідомлює, що соціальний успіх вимагає щирості й справжньості, тому приділяє соцмережам багато часу. Коли в стрічці його спитали, скільки точно часу це забирає, він відповів особисто авторові запитання: «Це залежить від того, де я і чим зайнятий, але кілька разів на день обов’язково зайду в акаунт».
2. Він використовує соцмережі для приведення трафіку на сайт Virgin
Кожен бізнес у кінцевому підсумку працює на збільшення прибутку. Оптимістичні пости і фото котиків можуть набрати лайки, але лише контент, який приведе людину на ваш сайт, працює на бізнес. Саме він перетворює армію прихильників на потенційних клієнтів і покупців. Facebook на рівних змагається з Google за звання головного джерела прямих переходів на сайт. І нерідко виходить на перше місце.
Бренсон чудово розуміє, наскільки в соцмедіа-стратегії важливе оригінальне, актуальне змістове наповнення. Тому він пише цікавий корисний пост майже щодня, викладає його в своєму блозі на сайті Virgin, а в соцмережах дає посилання з пропозицією мільйонам фоловерів перейти на сайт, щоб прочитати текст.
3. Він отримує задоволення
У своїй книзі «Інформаційний удар. Як зробити, щоб у гамірному медіасвіті почули саме тебе» (Jab, Jab, Jab, Right Hook: How to Tell Your Story in a Noisy Social World) провідний експерт соцмедіа Гарі Вайнерчук рекомендує спочатку запропонувати читачам розважальне, цінне, цікаве наповнення, а тоді вже щось просити в них. Оригінальна картинка, кумедний мем чи особиста історія – Бренсон ділиться тим, що йому сподобалося, в соцмережах. І ще важливіше – він ділиться контентом, який його зацікавив і який, йому здається, буде корисним і його прихильникам.
Логічне бажання наповнювати блог текстами, які просувають бізнес, але не забувайте про інтереси читачів. Важливо не втратити баланс між бізнесорієнтованим контентом і нейтральним. Якщо читачу подобаються ваші історії з життя чи роздуми про науку, він і рекламні тексти сприйматиме з більшою довірою.
4. Він запрошує аудиторію робити свій внесок
Річард Бренсон розуміє, що його активність у соцмережах обов’язково притягуватиме недоброзичливі коментарі й погані відгуки. Він не бореться з негативом, а заохочує людей залишати відгуки і таким чином переводить ситуацію в позитив. Бренсон заявляє: «Мені подобається читати повідомлення у моїх соцмережах. Це ідеальний спосіб отримати зворотній зв’язок про наші товари й послуги, а також – знайти натхнення для нових ідей».
Він залучає читачів до дискусій і відвертих розмов з темами найширшого діапазону. Замість конкурентності, змагання створює атмосферу колективної спільноти й отримує таким чином дуже лояльну згуртовану аудиторію.
Ви не хочете працювати з аудиторією, писати блог і відповідати на коментарі? Можна, звісно, цього не робити. Але варто врахувати, що це робитимуть ваші конкуренти.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!