Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Prokidatisya O 5 Ranku I Zapustiti Startap Poradi Samoorganizacii 1509

Як прокидатися о 5 ранку і запустити стартап: поради самоорганізації


Лайфхаки

Не давайте собі вимкнути будильник, пийте каву і ставте посильні завдання



Сучасний світ неймовірно щедрий на пропозиції: можна працювати за кордоном, захоплюватися джампінгом і гончарством, мати друзів по всьому світові та подорожувати родиною. Можна працювати і вчитися, бути менеджером і мати власний бізнес. При цьому виникає небезпека розпилитися і не реалізуватися в кожній зі сфер повноцінно. Щоб не втратити роботу, надто захопившись власним стартапом чи екзотичним хобі, слід навчитися працювати з часом і пріоритетами. Стати власним тайм-менеджером цілком можливо, навіть якщо природні завдатки не сприяють організованості. Як кожна людина здатна вивчити іноземну мову чи покращити спортивну форму, так вона може і розвинути навички самоорганізації. Іноді для цього потрібна допомога тренера, часом достатньо опанувати базові інструменти і прийоми.

Безкоштовний онлайн-курс «Основи тайм-менеджменту» на платформі EDUGET навчить, як не відволікатися, доводити справу до кінця, працювати з рутинними завданнями і форс-мажором, встигати все і не виснажуватися.

Про свій спосіб поєднати офісну роботу, розвиток стартапу й повноцінне життя розповів Мін Парк (Min H. Park) у статті «Як прокидатися о 5 ранку і запустити свій стартап».

Мін Парк стикнувся з проблемою: він мріяв про власну справу й навіть мав ідею стартапу, але при цьому працював в офісі й не планував звільнятися, поки стартап не стане прибутковим. Він спробував присвячувати роботі на себе вечори, але «найменше, що вам хочеться робити після 8-годинного робочого дня – це знову працювати». Довелося шукати інші варіанти тайм-менеджменту.

Ранок Супергероя

Я вирішив прокидатися о 5 ранку і працювати над стартапом, поки офіс не висмоктав сили й натхнення. Ідея була чудовою, але втілення – неможливим. Виявилося, мій напівсонний мозок легко знаходить безліч виправдань, щоб не прокидатися. В ті щасливі дні, коли я змушував себе піднятися, я просто сидів і дивився перед собою.

В Інтернеті купа блогів, які розповідають про ранній підйом. Це здається абсолютно елементарним, і я почувався винним щоразу, коли не вдавалося переробити купу справ до 8 ранку. Приміром, гендиректор Twitter Джек Дорсі прокидається о 5.30, медитує й вирушає на пробіжку.

Насправді підйом о 5 ранку – це пекло. Ваше ранкове «я», цей підступний демон, скидає сигнал будильника та всіляко противиться прокиданню. Ви не можете йому довіряти, але можете перехитрити.

Знайдіть розумніший за вас будильник

Чомусь усіх влаштовує прокидатися вранці під тривожне дзеленчання й починати день з шокової терапії. Підберіть сигнал, який будитиме вас ненав’язливо, поступово. Повільно прокидаючись, ви встигнете змиритися з необхідністю вставати, а бажання розтрощити дзвонилку буде значно меншим.

Якщо ви кавоман, можна запрограмувати кавоварку, щоб приготувала напій на час вашого прокидання, запах заохотить вас піднятися. Можна налаштувати освітлення, яке вмикатиметься поступово за півгодини до прокидання, імітуючи світанок. Чудово спрацьовують голодні домашні улюбленці, які всідаються вам на обличчя й вимагають сніданок.

Я використовую додаток на смартфоні, який вмикає щебетання птахів, а тоді лунає віолончель. Я перехитрив свого ранкового демона.

Тримайте будильник на відстані

Побудова звички – не ракетобудування. У дизайні ви створюєте можливості, коли хочете, щоб клієнт щось зробив. І встановлюєте завади тому, чого не хочете, щоб він робив. Таким чином підтримуєте бажану поведінку, роблячи її простішою, і перешкоджаєте небажаним діям, роблячи їх складнішими.

Отже, щоб не вимикати будильник, ускладніть для себе цю дію настільки, наскільки це можливо. Встановіть кілька будильників, зробіть можливим відключення тільки після розв’язання головоломки, запхайте смартфон у банку.

Томас Франк із College Info Geek використовує Twitter для прокидання. Він на ранок встановлює автоматизований твіт на пожертвування $25 і мусить прокинутися, щоб відмінити твіт і не втратити гроші.

Змусьте себе випити кави

Після прокидання з’являється наступна проблема – не заснути знову. Якщо я встав о 5 ранку, чому б не прилягти ще? У мене – весь час на світі! Можна завтра встати раніше.

Без кофеїну тут ніяк. Але не розраховуйте дійти до кухні й заварити чашечку кави. Ваш ранковий демон навряд чи дозволить вам це зробити. Ви маєте інтегрувати каву в прокидання, щоб сигнал будильника автоматично вмикав потребу випити кави.

Спочатку я планував варити каву на кухні, і навіть не доходив до неї. Потім я залишав каву на своєму робочому столі – і не доходив до столу. Врешті я почав ставити чашку з кавою просто на свій смартфон. Щоб вимкнути будильник, треба взяти в руки чашку, а коли кава в руках – чому б її не випити. І не зайнятися своїм стартапом.

Я почав ставити чашку з кавою просто на свій смартфон. Щоб вимкнути будильник, треба взяти в руки чашку, а коли кава в руках – чому б її не випити

Прокрастинація для прокидання

Трохи прокрастинації не зашкодить, попри всі залякування самоучок з Інтернету. Не соромлюся зізнатися: я роздивляюся котиків на смартфоні й кумедні картинки. Якщо робити це перед сном, можна заробити безсоння, а якщо зранку – прокинутися. Вплив синього світла світлодіодних екранів призводить до пригнічення мелатоніну, і це позбавляє відчуття сонливості.

Якщо вам нестерпна думка про інтенсивну роботу зранку, витратьте кілька хвилина на зволікання зі смартфоном у руці.

Розбийте роботу над проектом на мікроетапи

Чому 88% всіх планів на наступний рік не справджуються? Бо люди ставлять зависоку планку. Перемогти голод в усьому світі, накачати кубики преса (якщо раніше навіть зарядку не робив).

Якщо ви заплануєте на ранок масштабну роботу, навряд чи ви з нею впораєтеся. А надто складна задача – це ще одна спокуса відкласти на потім і повернутися в ліжко.

Робіть щоранку щось посильне для свого стартапу. Створюйте один рядок коду для додатку, один абзац для блогу, одне фото для портфоліо.

Поступовість у стартапі

На початку більшість навіть не уявляють, що вони створюють. Це стосується і сучасних гігантів – YouTube починав як сервіс знайомств по відео. Тому варто орієнтуватися на мікростартап, його легше реалізувати й одразу отримати фідбек від аудиторії. Не секрет, що більшість стартапів вмирають, тож подумайте – ви хотіли б провести 100 днів, витрачаючи кожну вільну хвилину на розробку продукту, а потім з’ясувати, що він нікому не потрібний? Значно краще робити мікрокроки і весь час перевіряти зв’язок з аудиторією.

Коли я запускав Krown.io, то назвав його «анотаційною платформою для блогів». Виявилося, що більшість людей уявлення не мають, що таке «анотація». Тоді я пробував «Блоги зі зворотним зв’язком», «Смарт-ведення блогу», «Контекстний блоггінг». Люди так і не розуміли, про що я кажу. Тоді я просто написав: «Виділіть текст і додавайте коментарі до нього».

Завжди передбачайте, що ви можете помилятися. Перевіряйте кожну гіпотезу.

Зробіть свою роботу публічною

Всі ми маємо ірраціональний страх перед моментом оприлюднення своєї роботи. Ми думаємо, що з’явиться безліч тролів, які мріють поховати результат нашої праці. Насправді всім байдуже. Значно складніша проблема – взагалі привернути до себе увагу.

Якщо ви ніяк не можете змусити себе розподілити час, раніше встати, самоорганізуватися, – то чому ви переймаєтеся відгуками про свою роботу? Це як боятися стати професором Гарварда, якщо забагато вчитися. Отже, покажіть свій проект всім, виставте його в мережу – і навіть просте відчуття відповідальності змушуватиме вас підніматися на світанку і братися до роботи.

Ми думаємо, що з’явиться безліч тролів, які мріють поховати результат нашої праці. Насправді всім байдуже. Значно складніша проблема – взагалі привернути до себе увагу.

Будьте одержимі продуктивністю

Як поцілити одним каменем у двох птахів і налякати третього до смерті?

Я починаю день з написання блогу про мій стартап. Якби я писав тільки заради блогу, результат був би гіршим. Але це заняття дозволяє вирішувати одразу кілька проблем.

По-перше, під час написання я оцінюю власний прогрес. Як поліпшити взаємодію з мої аудиторією, чи не варто змінити час публікації повідомлень, перейти з WordPress на Disqus, оптимізувати функції?

По-друге, я пишу контент для своєї сторінки. Розкрутка блогу потребує не менше 1000 коротких статей, щоб отримувати органічний трафік від Google. Тому я не тільки пишу про свій стартап, але й створюю фундамент власного блогу.

По-третє, я веду свій блог на власній же платформі Krown.io і таким чином просуваю її.

Підготуйтеся до марафону

З 7 ранку вам доведеться перемкнути передачу й готуватися до робочого дня. Так, я хотів би займатися тільки стартапом, але всі ми потрапляємо в пастку біологічних потреб, маємо їсти, пити, спати. Отже, доводиться піклуватися про стабільний прибуток. Вранішній мікроспринт залишає сили на тривалий «офісний забіг».

Будьте поміркованими. Не варто робити ставку лише на стартап

Будьте поміркованими. Не варто робити лише одну ставку і займатися тільки стартапом. Треба виділяти 20% ресурсів на проекти з високим ризиком і великою можливою віддачею, а 80% – на безпечніші, стабільні види діяльності. Ваш стартап має бути в 20%, поки ви не отримаєте чітке підтвердження його успіху.

Прокидайтеся і створюйте свій стартап

Якщо ви плануєте провести 8 годин, роблячи щось ненависне, то принаймні інвестуйте 1 годину в те, що любите. Повторювати щодня те саме, стояти на одному місці й чекати при цьому цікавих результатів – безглуздо. Не дозволяйте рутині затягувати вас, завжди відкривайтеся можливостям змінити власне життя.

Прокидайтеся о 5 ранку і створюйте свій стартап.