Влаштувалися на нове місце, про яке давно мріяли? Тепер важливо стати незамінним співробітником
Незалежно від того, перша це у вас робота чи двадцята, щоразу на новому місці перед вами стоять серйозні виклики: показати себе з кращого боку, налагодити відношення з співробітниками, зробити кар’єру, знайти нові можливості для саморозвитку.
Ніколь Хазард (
Сприймайте все як виклик
Перш за все, ставтеся критично до себе і сприймайте нові завдання як виклик вашим здібностям і вашому характеру. Окрім того, не бійтеся ставити питання щодо стану речей, який склався до вас – можливо, дещо варто змінити. Керівництву сподобається допитливий та небайдужий співробітник, який, до того ж, пропонує свіжі ідеї.
Не приносьте проблеми – приносьте рішення
Якщо виникли проблеми на роботі, не біжіть відразу по допомогу – спершу зважте, що ви можете зробити самі для їх вирішення, використовуючи наявні можливості. Якщо вам не вистачає інформації для вирішення – не бійтеся її запросити. І, звичайно, використовуйте будь-які нестандартні ситуації як привід навчитися новому і краще розуміти свій відділ, компанію та індустрію, у якій ви працюєте.
Будьте часткою команди
Ще конструктивніший варіант впоратися з проблемою – працювати над нею спільно з іншими членами вашої команди, і, якщо потрібно, – залучаючи співробітників інших відділів. Вміння розподілити обов’язки і організувати роботу над проектом – це не ознака слабкості, а скоріше ваша сила як командного гравця.
Проявляйте зацікавленість
Проактивність – ознака лідера, тому варто проявляти її від початку. Якщо завершили завдання, просіть наступне, не соромтеся демонструвати свій ентузіазм і зацікавленість, ставити питання і виступати з пропозиціями. Отримуйте максимум від спілкування з колегами – беріть участь у всіх заходах, старайтеся, щоб вас помітили в компанії.
Думайте і дійте не лише в межах свого відділу
Поставтеся до власної кар’єри, як до трьохвимірного квесту, а не як до сходів в одному напрямку. Ви можете отримати більш широкий спектр вмінь, якщо будете розвиватися в різних напрямках, а не обмежуватися завданнями лише свого відділу. Талановиті менеджери відрізняються гнучкістю у побудові кар’єри, і у висококонкурентному середовищі це стає дуже цінною перевагою.
Цінуйте себе як працівника
Головний ресурс будь-якої компанії – її співробітники. Саме вони створюють той продукт чи сервіс, який потім приносить компанії прибуток. Це означає, що в компанії повинно бути шанобливе ставлення до працівників, створюватися умови для реалізації їх потенціалу, для розвитку і навчання.
Культура навчання залежить від співробітників
Корпоративна культура задається менеджментом, проте і від решти співробітників багато залежить. Колеги можуть допомагати один одному порадою і підтримкою. Атмосфера постійного взаємного навчання не лише сприяє розкриттю талантів (як того, хто вчиться, так і того, хто стає коучем), не лише поліпшує настрій, підвищує якість продукту і рівень продажів, але й стимулює менеджмент інвестувати в розвиток команди. А для новачка чи стажера бажання ділитися з іншими тим, що він добре знає – це і плюс до карми у міжособистісному спілкуванні, і підтвердження його позиції.
До речі, за дослідженням
Так виглядає рейтинг якостей затребуваного кандидата на вакансию:
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!