Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Spraviti Vrazhennya Na Novij Roboti 2283

Як справити враження на новій роботі


Лайфхаки

Влаштувалися на нове місце, про яке давно мріяли? Тепер важливо стати незамінним співробітником



Незалежно від того, перша це у вас робота чи двадцята, щоразу на новому місці перед вами стоять серйозні виклики: показати себе з кращого боку, налагодити відношення з співробітниками, зробити кар’єру, знайти нові можливості для саморозвитку.

Ніколь Хазард (Nicole Hazard), спеціаліст з менеджменту талантів та інновацій, описала у Fortune і WEF власний досвід і надала рекомендації випускникам, які влаштовуються на стажування чи перше місце роботи.

Сприймайте все як виклик

Перш за все, ставтеся критично до себе і сприймайте нові завдання як виклик вашим здібностям і вашому характеру. Окрім того, не бійтеся ставити питання щодо стану речей, який склався до вас – можливо, дещо варто змінити. Керівництву сподобається допитливий та небайдужий співробітник, який, до того ж, пропонує свіжі ідеї. 

Не приносьте проблеми – приносьте рішення

Якщо виникли проблеми на роботі, не біжіть відразу по допомогу – спершу зважте, що ви можете зробити самі для їх вирішення, використовуючи наявні можливості. Якщо вам не вистачає інформації для вирішення – не бійтеся її запросити. І, звичайно, використовуйте будь-які нестандартні ситуації як привід навчитися новому і краще розуміти свій відділ, компанію та індустрію, у якій ви працюєте.

Будьте часткою команди

Ще конструктивніший варіант впоратися з проблемою – працювати над нею спільно з іншими членами вашої команди, і, якщо потрібно, – залучаючи співробітників інших відділів. Вміння розподілити обов’язки і організувати роботу над проектом – це не ознака слабкості, а скоріше ваша сила як командного гравця.

Проявляйте зацікавленість

Проактивність – ознака лідера, тому варто проявляти її від початку. Якщо завершили завдання, просіть наступне, не соромтеся демонструвати свій ентузіазм і зацікавленість, ставити питання і виступати з пропозиціями. Отримуйте максимум від спілкування з колегами – беріть участь у всіх заходах, старайтеся, щоб вас помітили в компанії.

Думайте і дійте не лише в межах свого відділу

Поставтеся до власної кар’єри, як до трьохвимірного квесту, а не як до сходів в одному напрямку. Ви можете отримати більш широкий спектр вмінь, якщо будете розвиватися в різних напрямках, а не обмежуватися завданнями лише свого відділу. Талановиті менеджери відрізняються гнучкістю у побудові кар’єри, і у висококонкурентному середовищі це стає дуже цінною перевагою.

Що варто врахувати на початку кар’єри?

Цінуйте себе як працівника

Головний ресурс будь-якої компанії – її співробітники. Саме вони створюють той продукт чи сервіс, який потім приносить компанії прибуток. Це означає, що в компанії повинно бути шанобливе ставлення до працівників, створюватися умови для реалізації їх потенціалу, для розвитку і навчання.

Культура навчання залежить від співробітників

Корпоративна культура задається менеджментом, проте і від решти співробітників багато залежить. Колеги можуть допомагати один одному порадою і підтримкою. Атмосфера постійного взаємного навчання не лише сприяє розкриттю талантів (як того, хто вчиться, так і того, хто стає коучем), не лише поліпшує настрій, підвищує якість продукту і рівень продажів, але й стимулює менеджмент інвестувати в розвиток команди. А для новачка чи стажера бажання ділитися з іншими тим, що він добре знає – це і плюс до карми у міжособистісному спілкуванні, і підтвердження його позиції.

До речі, за дослідженням Business Insider, приймаючи нового співробітника, компанії в останню чергу керуються його дипломами – бо у будь-якому випадку додатково навчатися він буде на новому місці.

Так виглядає рейтинг якостей затребуваного кандидата на вакансию:

  1. Ставлення до роботи
  2. Корпоративна етика / вміння працювати в команді
  3. Авторитетний і вартий довіри послужний список
  4. Загальна культура
  5. Особливі навички
  6. Досвід роботи
  7. Портфоліо проектів
  8. Освіта