Đăng Ký Đăng Nhập

Yak Stati Programistom U Providnij It Kompanii 1425

Як стати програмістом у провідній IT-компанії


Експерти


IT, айті, профорієнтація онлайн, тест з профорієнтації, профорієнтація робота, професії перелік, професія програміст, як стати програмістом, як знайти роботу програмісту

Сьогодні стати програмістом може практично кожен – достатньо логічного мислення, математичної підготовки (особливо знань з дискретної математики), наполегливості у вивченні мов програмування – і постійної практики.

Однак перед тим як вирушити на підкорення вершини, варто впевнитися, що вроджені здібності й риси характеру пасують саме до цього роду діяльності. Адже не секрет, що найкраще виходить та робота, яка приносить задоволення й надихає. Для кожної професії є свій перелік потрібних якостей, наприклад, організованість і педантичність, посидючість, схильність до діяльності в галузі «людина – знакова система», абстрактне мислення і творчий підхід до завдання.

Найнадійніший спосіб визначення своїх провідних якостей – проходження спеціального тесту з профорієнтації. Звичайно, думки родичів, друзів, власне бачення свого місця в житті мають велике значення, однак для отримання об’єктивної картини варто звернутися до незалежного оцінювання своїх даних. Профорієнтація онлайн допоможе зберегти бажану конфіденційність, зекономити час на консультації, надасть детальне трактування тесту, яке можна роздрукувати й перечитувати по декілька разів – суттєва перевага у порівнянні з усною консультацією.

Крім того, найвизначніші вітчизняні й західні IT-компанії висувають свої вимоги до майбутніх працівників, тож навіть знання мов програмування й досвіду роботи не завжди достатньо, щоб отримати роботу мрії.

Фахівці EDUGET звернулися з запитанням до провідних українських IT-компаній: за яким принципом вони обирають майбутніх співробітників з маси молодих спеціалістів, кожен з яких або ще мріє стати програмістом, або вже має досвід роботи.

Поради провідних IT-компаній

Засновник Mate academy Роман Апостол, який майже 5 років працював в Google в США, переконаний, що програмістом може стати кожен. Це лише питання кількості інвестованого часу. Його рецепт простий – сісти і присвятити 400-500 годин написанню коду. 

Маса матеріалів і тренажерів доступні безкоштовно в мережі (наприклад безкоштовні онлайн курси freecodecamp чи codewars). Пришвидшити шлях можуть друзі-програмісти з ІТ компаній, які можуть виступити в ролі ментора для Вас. 

Роман на діях довів, що рецепт “просто сядь і пиши код” працює, його освітня компанія Mate academy, яка робить безкоштовні курси програмування до працевлаштування  допомогла сотням людей знайти першу роботу в ІТ за 4 місяці інтенсивного навчання.

Якості, які безперечно допоможуть на думку Романа: 
– посидючість;
– інтерес до того як працюють речі;
– бажання вникати в деталі та докопуватися до правди, яка підтверджена даними.

“Це не повністю вроджені особливості, їх спокійно може розвивати кожен. Головне бажання багато працювати над собою” – відповів Роман нашому виданню.

Резюме:

Як стати програмістом та знайти цікаву роботу?

  1. Отримати базову математичну освіту.
  2. Самостійно вивчити основні мови програмування – власне стати програмістом
  3. Знайти курси програмування з працевлаштуванням. В Україні це Mate academy та внутрішні курси від ряду ІТ-компаній.
  4. Впевнитися, що знання актуальні на даний момент, і за потреби – підтягнути.
  5. Підвищити рівень володіння англійською мовою.
  6. Покращити свої комунікативні якості, наприклад, пройти безкоштовний онлайн-курс з самовдосконалення.
  7. Якщо всі попередні пункти в порядку, можна звернутися до однієї з провідних компаній у пошуках стажування і/або навчання.
  8. Проявити себе на стажуванні з найкращого боку.