Прості й ефективні поради – вчити англійську нескладно і навіть цікаво
Вивчення іноземної мови — це те, чого прагне більшість і реалізовує меншість. Чому така величезна кількість планів підшукати курси під час відпустки, вивчити англійську в декреті й почати дивитися фільми з субтитрами так і залишається планами? Щось заважає нам “взяти і зробити”.
Одна з основних перешкод у традиційності підходу. Прочитати підручник з граматики, ходити двічі на тиждень на заняття — все це способи вивчення, засвоєні нами ще зі школи, але можливості оволодіння іноземною точно ними не обмежуються.
Як вчити англійську? Не забувайте про такі можливості сучасного навчання: онлайн-курси, відеоролики, мобільні додатки, аудіозаписи, чати для спілкування іноземною. Сучасні інструменти пропонує платформа EDUGET, на якій можна вдосконалювати англійську залежно від обраної мети: детально розібратися з часовими формами, прокачати письмову грамотність, навчитися впевнено висловлюватися й грамотно складати резюме. Загальний курс англійської представлений у форматі підготовки до ЗНО.
Щоб обрати найефективніші для вас шляхи вивчення іноземної, дізнатися про якісні мобільні додатки, варто дослухатися до порад професіоналів. Власне таким порадам присвячена стаття
Визначте мотивацію. Вчити заради вчення — не варіант. Що дасть вам знання англійської? Кращу роботу, впевненість за кордоном, доступ до потрібної інформації. Ви мусите знати, заради чого працюєте.
Складіть план. Найкраще обрати чіткий графік, посильний для вас, і дотримуватися його. Комусь зручно приділити цьому обідню перерву, комусь — прокинутися на годину раніше. Головне в плануванні — реальність його виконання. Але й надто жаліти себе не варто.
Визначте свій навчальний тип — візуал, аудіал чи кінестетик — і відповідно до нього акцентуйтеся на вправах, що приноситимуть задоволення.
Візуалам добре підуть флеш-картки, книжки і схеми, відео, уроки з багатим ілюстративом.
Аудіали оцінять звукові записи, подкасти, караоке, аудіокниги, фільми й розмовні вправи.
Для кінестетиків є різноманітні ігри, спорт-формат, майстер-класи, проектні завдання.
Звісно, ви комбінуватимете заняття, при цьому роблячи акцент на ефективніших саме для вас. Вчити англійську мову слід комфортно, з задоволенням. Інакше вагомого ефекту не досягти.
Знайдіть мовного наставника. Це має бути людина, з якою вам приємно спілкуватися (навчання має подобатися!) і яка зацікавлена допомогти вам у вивченні мови. Якщо в найближчому оточенні такої особи немає, її можна знайти на спеціалізованих форумах, у переписці, по Skype.
Використовуйте технології. Не варто недооцінювати мобільні додатки й навчання на смартфоні. Якби не сучасні програми, багато професіоналів не змогли б вийти на свій рівень. Словники, подкасти й додатки для напрацювання лексичного запасу неймовірно ефективні. Краще вчити англійську з використанням усіх цих можливостей.
Якби не сучасні програми, багато професіоналів не змогли б вийти на свій рівень
Активно розвивайте 4 основні мовні навички, це слухання, читання, говоріння та писання. Залежно від вашої мотивації якась із навичок може виявитися пріоритетною. Якщо ви плануєте подорожувати, важливіші слухання й говоріння, якщо здобувати інформацію з англомовних джерел — то читання.
Слухання. Зараз цю навичку дуже легко розвинути. Радіо, музика, подкасти — все до ваших послуг.
Говоріння. Не соромтеся говорити на заняттях, зі знайомими, за кордоном. Завжди шукайте компаньйона для розмов.
Читання. Цю навичку варто розвивати паралельно зі слуханням, для цього ідеально підходять фільми з субтитрами. Для чистого читання оберіть близьку для себе тему. Кулінари можуть читати англомовні рецепти, мандрівники — блоги про подорожі. Не застрягайте на незнайомих словах, сприймайте текст загалом.
Писання. Переписуйтеся зі своїми друзями, знаходьте адресатів за кордоном, беріть участь у дискусіях на форумах. Обов’язково просіть носіїв мови, щоб вони вказували вам на помилки.
Вивчання слів. Оберіть найвживаніші слова, можна почати з 1000. Ви без проблем знайдете відповідні переліки слів в Інтернеті, але значно краще користуватися знову ж ПЗ. Дуже ефективні додатки Anki, Memrise, Quizlet, вони подібні між собою. Це програми з флеш-картками, як дозволяють вивчати слова. Ви можете створювати свої картки, можете вивчати уже готові набори в програмі, працювати з буквальними перекладами чи описами понять.
Мова має бути присутня в житті постійно. Звісно, якщо ви живете в Америці, з цим немає проблем. Але навіть тоді виникає спокуса закритися в спілкуванні зі співвітчизниками, і треба весь час вибивати себе з цієї зони комфорту.
Якщо ж у вашій країні не говорять англійською, то вводьте її в усі сфери життя, наскільки це можливо. Все ПЗ на комп’ютері та планшеті встановлюйте англійською, слухайте радіо, шукайте рецепти і відеоролики — все це англійською! І обов’язково відвідуйте фестивалі й конференції з іноземними спікерами і публікою, намагайтеся максимально поринути в атмосферу спілкування іноземною мовою. Тобто вчити англійську треба весь час.
Не бійтеся при цьому забути рідну мову. Цей посилений період максимального включення в іноземну мову тимчасовий, він може тривати до року, але ви помітите фантастичний результат.
Період максимального включення в іноземну мову може тривати до року
Тримайтеся! Ви поставили перед собою абсолютно реальне завдання. Якщо стане дуже важко, зробіть невелику перерву: кілька днів чи тиждень. Більше не варто, адже в цей період задіяна короткострокова пам’ять, і після перерви ви чимало забудете. Вдосконалюйте свою мову постійно. Змінюйте види вправ, підбирайте найцікавіші та найефективніші. Це варте того, щоб врешті заговорити вільно, не згадуючи слова і не вдумуючись у граматику. Ви запам’ятаєте це день.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!