Популярність соцмережі Instagram постійно зростає з простих і зрозумілих причин: у більшості користувачів соцмереж переважає зоровий канал сприйняття, а Instagram якраз налаштований під візуальний контент.
В Україні вже немало компаній успішно продають свою продукцію через Instagram: у таких брендів, як TheRowLands, Blackwell Body, Instagram дає 70% продажів, у ?clair Little Artwork – до 30%, у Fotofon Box – усі 100% (
Наводимо 10 порад з просування бренда в мережі Instagram ?від експертів світового рівня (via
1. Квадратний кадр при зйомці
Відразу обирати квадратний кадр радить Пег Фіцпатрик (Peg Fitzpatrick), фахівець з медіа-стратегії, співавтор The Art of Social Media. Оскільки в Instagram головне – фото, докладіть максимум зусиль до того, щоб вони були вдалі. Зекономити час на редагування допоможе спеціальний режим зйомки з квадратним кадром – такий вже є у більшості цифрових камер і смартфонів.
Зробити вдалу світлину для Instagram може навіть непрофесіонал. Новачкам у мистецтві фотографії впоратися з композицією кадру допоможе спеціальний додаток Camera Awesome від SmugMug (є для iOS і для Android). Додаток допомагає сфокусувати увагу глядача на головному завдяки наведенню на кадр сітки у вигляді знаменитої спіралі золотого поділу. Вирівняти світло й баланс кольорів допоможуть фоторедактори VSCO, Snapseed і Aviary.
2. Збільшення трафіку
Джен Херман (Jenn Herman), фахівець з трендів у соцмедіа, нагадує про важливість відстеження трафіку на веб-сайт з усіх соцмереж включно з Instagram. Оскільки, за спостереженням Джен, Google Analytics не завжди точно відстежує переходи з мобільного акаунту Instagram, важливо давати посилання на сайт у «біо» Instagram у вигляді
Окрім того, варто ставитися до біолінку як до елементу стратегії, радить Джим Белозік (Jim Belosic), CEO компанії ShortStack. Великі бренди дають приклад креативного підходу до оформлення посилання на свій сайт, що розташовано у bio в Instagram. Так, компанія Nike розмістила посилання gonike.me/The_Switch, у Starbucks – like2b.uy/starbucks, bit.ly/msk_templates, Reebok Women – reebok.co/Rally, приклад власне ShortStackLab – shortstack.iljmp.com/1/instagrambiocampaign.
Посилання під картинками в Instagram поки що не клікабельні (за винятком «карусельної» реклами), тож єдина можливість привести користувачів на сайт поки що – посилання в «біо». Брайден МакГраф (Bryden McGrath), Precor, радить використовувати в «біо» посилання на найсвіжіші оновлення на сайті, безпосередньо пов’язані і з контентом бренду в Instagram.
3. Крос-промоушн
Піарте ваших партнерів за будь-якої можливості, нагадує Лайза Карл (Lisa Karl), партнер і засновник Savvy Digital Business. Головний тренд в Instagram – ділитися позитивом, згадувати в постах тегами своїх партнерів, їхні продукти й сервіси. Виробники як пива, так і бургерів отримують взаємну вигоду, коли піарять продукти один одного в тих чи інших локаціях, а ресторани та кафе тим більше максимально підтримують тегами всіх своїх постачальників. Вигоду отримують усі: підвищується впізнаваність брендів, зростає кількість фоловерів і трафіку на сайт, локація стає популярнішою, продажі зростають.
4. Трендові хештеги
Для зручності користувачів у Instagram з’явився сервіс
5. Instagram і воронка продажів
Залучайте фоловерів вашого акаунту в Instagram до вашої маркетингової воронки. Нові підписники в Instagram – це чудово, ще краще буде, якщо ви отримаєте їхні email, підкреслює Рос Сімондс (Ross Simmonds), засновник Foundation Marketing, Hustle & Grind and Crate. Для цього в промокампанії треба не лише попросити розшарити ваш пост, але й пройти на біо акаунту й там завантажити в подарунок книгу чи підписатися на розсилку новин. Щоб підвищити ефективність такого маркетингового ходу, варто створити спеціальний посадочний лендинг, який візуально та змістовно відповідає контенту в Instagram. Починаючи з цієї сторінки, продовжуйте залучати користувачів, пропонуйте їм важливу й релевантну інформацію, запрошуйте до інших форм взаємодії: сторінки в решті соцмереж, блоги, статті – все, що дозволить їм бути в курсі оновлень вашого продукту чи сервісу.
6. Мікс відео та фото
Найгарячіший тренд – об’єднання в одному пості відео й фото. За статистикою, відео отримує втричі більше переглядів, ніж фотографії, тож це ідеальний інструмент для отримання нових фоловерів, збільшення трафіку, пожвавлення новинної стрічки. Сара Куін (Sarah Quinn), копірайтер у Wyzowl, наводить приклад вдалого використання відео для реклами в Instagram: коли McDonald’s чи Oreo і режимі stop motion video ненав’язливо розміщують продукт у центрі сюжету, при цьому не акцентуючи увагу на продажах.
Завдяки вбудованому в Instagram відеоредактору створити такий сюжет може навіть новачок: достатньо під час зйомки натискати одночасно на кнопки Record і Pause. Також можна завантажити і заздалегідь підготовлене відео. Запрошуйте фоловерів створювати відео з вашим продуктом і ділитися ними на вашій стіні, як це робить GoPro. Як приклад для наслідування можна обрати відео з акаунту Nike – цей бренд у своїх постах найкраще передає сутність Instagram, ставлячи на перше місце не продукт, а аудиторію.
7. Проплачені пости
Instagram все більше використовує спонсоровані пости, як одиничні, так і серійні, створені за допомогою такого інструменту, як карусель. Якщо раніше оновлення бренду могли бачити лише ті, хто на нього підписався, то зараз бізнес може просувати свій продукт скрізь, налаштовуючи рекламні кампанії відповідно до цільової аудиторії.
Поки що такими перевагами можуть скористатися лише компанії, які є партнерами мережі Instagram, проте маркетологам варто приготувати чітко таргетований контент, щоб до моменту загальної доступності рекламних інструментів бути готовими, підкреслює Стюарт Елерей (Stuart Elleray), SMM-менеджер Coca-Cola GB і Fanta GB.
Використання доступних на сьогодні спонсорованих постів описує Річард Лазацера (Richard Lazazzera), фахівець з контент-стратегії у Shopify і засновник бізнес-інкубатора A Better Lemonade Stand. Найпродуктивніша стратегія, за Річардом, – знайти популярний акаунт в Instagram, з яким корелює цільова аудиторія, і заплатити йому за пост у його стрічці. На сьогодні це найоптимальніший з точки зору бюджету CPM (cost per impressions) і найефективніший спосіб. Тисячі акаунтів створюються саме з метою подальшого розміщення проплачених брендами постів, при цьому одна людина може створювати декілька аків, орієнтованих на різні ЦА і різні тематичні ніші: харчування, спорт, здоров’я, авто, мода тощо. Варто один раз знайти відповідний до вашої аудиторії акаунт і на нього підписатися, як Instagram автоматично почне пропонувати вам «подібні акаунти». Визначити тих, хто готовий до співпраці, дуже легко: в «біо» вказаний email. Завдання ваших проплачених постів – отримати нових фоловерів у Instagram. Не намагайтеся відразу спрямувати користувачів на сайт: ця мережа не пропускає лінки в коментарях.
8. І знову графіка
Контент, яким ділитимуться, не новий: це цитати й практичні поради, розташовані на відповідному до настрою тлі. Додайте до цього популярний хештег, логотип – і безпрограшний пост для шерингу готовий. Поппі Пек (Poppie Pack), дизайнер і SMM-менеджер у Canva, таким чином успішно залучає нову аудиторію, щоденно сервіруючи яскраві та змістовні #dailydesigntips.
9. Планування постів
Спонтанний постинг звичайних користувачів відрізняється від позиціонування брендів, для яких важлива відповідність контенту маркетинговій стратегії. Окрім того, постинг вимагає наявності смартфона чи планшета, що не завжди зручно тим, хто працює в основному на ноутбуку чи веде відразу декілька акаунтів у Instagram, зважує Крістіан Карасевіч (Christian Karasiewicz), SMM-менеджер у IBM і засновник Social Chefs. Створення календаря постів і їх попереднє завантаження зекономить багато часу.
Ресурси для створення відкладних постів:
10. Залучення лідерів
Лідери суспільної думки в Instagram критично важливі – за обмеженості інструментарію, саме вони є головними рупорами бренда. На сьогодні в Instagram понад 40 000 впливових блогерів з різних галузей, і завдання бренда – асоціюватися з правильним персонажем, отримуючи таким чином і нову аудиторію, і адекватне розуміння своєї концепції, зазначає Кейт Тальбо (Kate Talbot), менеджер з контент-маркетингу в Revfluence.
Способи взаємодії можуть бути різними: участь у конкурсах, подарунки, теги на акаунт бренда в постах. Попросіть вашого партнера використовувати такі самі теги і CTA (call to action), що й ви у своїх постах і рекламних кампаніях.
Зробити свій бренд помітним в Instagram – завдання на найближче майбутнє для всіх, хто планує бізнес на довгострокову перспективу. Оскільки мережа динамічно розвивається, ціна входу й розкрутки підвищуватиметься, тож є сенс починати розвивати свій акаунт уже сьогодні.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!