Відгуки клієнтів що далі, то більше впливають на реальні продажі – так, наприклад, у новому дизайні сайту TripAdvisor позиція авіалінії в пошуку залежить від її рейтингу серед користувачів – отриманих балів. Враховуючи, що за останніми дослідженнями пересічна людина здатна утримувати увагу 8 секунд (на початку 2000-х було 12), місце компанії в топі пошуку стає критично важливим.
При цьому споживачі цінують не лише сам продукт, а й пов’язані з ним емоції, що доводить ще одне дослідження –
86% опитуваних готові платити більше за кращий сервіс, 88% потенційних клієнтів вважають відгуки цінним і вартим довіри джерелом інформації. Отже, на новому рівні конкуренції змагаються за місце на рейтингових сайтах для користувачів і за відгуки в соцмережах і на корпоративному сайті.
Розуміння психології користувача допомагає власнику бізнесу уникати зайвих стресів. Клієнти з нейтрально-лояльним ставленням зазвичай не залишають відгуків – ані зірочок на сайті і в соцмережі, ані довгих дописів для бренду. Лише ті, хто отримав довгоочікувану мрію чи негативний досвід, не лінуються зайти й написати в подробицях свої враження, а потім ще й розшерити їх по соцмережах, створивши таким чином вірусний контент. За всієї відірваності наочних для загалу даних від реальної статистики, саме відгуки залишаються для більшості основою для прийняття рішення. Це новий виклик для бізнесу, тож ігнорувати його не варто.
Правила спілкування з клієнтом
Кожна компанія виробляє свою стратегію комунікації з користувачами, при цьому є деякі універсальні рекомендації.
1. Право на помилку
Ніхто не є досконалим. При всьому прагненні бути найкращими, всі компанії так чи інакше припускаються прикрих помилок. Не варто від них відмахуватися чи робити вигляд, що нічого не сталося: визнайте свою провину, зробіть висновки з ситуації і рухайтеся вперед. Щоб розбавити полярні думки на сайті нейтральними, стимулюйте всіх своїх клієнтів залишати відгуки, хоча б у вигляді виставлення оцінок від 0 до 10. Практика свідчить, що успішні компанії отримують бали близько 8 – цього цілком достатньо для стабільно позитивного іміджу.
2. Доступність для клієнтів
Користувач має легко зв’язатися з компанією, якщо щось пішло не так. Сам факт успішної комунікації позитивно впливає на імідж бренду. За дослідженням (
3. Піарте власні досягнення
Середньостатистичного користувача не обходить, як саме ви досягли тих чи інших вершин, як ви створювали продукт, що входить у кінцеву ціну для споживача. Ваше завдання – пояснити це і представити у найкращому вигляді. Відео в стилі «як це зроблено», фотогалереї онлайн, виставка робіт, які отримали призи чи найкращі відгуки клієнтів, – все це працює на імідж бренду. Але для початку вам треба знайти свого споживача, дістатися до нього – і не його провина, якщо на ринку про вас ніхто не знає. Тож реклама, піар і всі маркетингові інструменти мають бути вашими друзями від початку.
4. Знайдіть своїх адвокатів бренду
З вуст у вуста, сарафанне радіо – як не назвете, а саме думка, яку висловили в особистій розмові офлайн, залишається найавторитетнішою. Дослідження, проведені
5. Уваги не буває забагато
Іноді негативний відгук користувачі залишають лише за однієї причини: їм здається, що їх ігнорують. Дослідження
6. Не відпочивайте на лаврах
Скільки б 5-зіркових відгуків у вас не було, завжди є що вдосконалити. Репутація, яку було напрацьовано роками завдяки позитивним відгукам, може бути перекреслена одним невирішеним питанням, яке залишить негативний шлейф. Щоб перекрити негативний відгук, за розрахунками
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!