Навіщо дорослим профорієнтація? Коли вже є обрана справа, вже чогось досягли, здається, що все добре, однак постійний стрес натякає: щось пішло не так.
Лолі Даскаль (Lolly Daskal), засновник Lead From Within, визнаний експерт з лідерства і менеджменту, виокремила
1. Багато скаржитеся
Всім подобається часом поскиглити, однак якщо це стало для вас постійним фоном, час замислитись. Зупиніться та прислухайтеся до себе або зверніться до того, кому довіряєте, простежте за тим, скільки ви жалієтесь і на що.
2. Відкладаєте на потім
Прокрастинація – перша ознака того, що цей шлях створений не для вас. Якщо важливі проекти залишаються непочатими, тоді як ви вдосконалюєте незначні деталі, чи якщо ви все робите в останню хвилину (а відтак не найкращим чином), то ви підсвідомо намагаєтесь позбутися цієї справи.
3. Ви даремно втрачаєте час
Починаєте день з добрими намірами, однак увечері з’ясовуєте, що нічого із запланованого не доведено до кінця, і невідомо, на що пішов час. Якщо ви марнуєте найцінніший ресурс – час свого життя – значить, треба щось змінити.
4. Тисяча вибачень і виправдань
Коли немає результатів – простіше за все вигадувати собі виправдання. Якщо ви говорите або навіть думаєте, що в усьому винні інші люди або непереборні обставини, то просто намагаєтеся приховати від себе неприємну правду.
5. Мотивація наближається до нуля
Низький рівень мотивації або її відсутність визначаються просто: ви довго налаштовуєтеся до початку роботи і за можливості не завершуєте її. Ви приїздите на роботу з запізненням, а йдете якомога раніше. Вам навіть з ліжка вранці встати тяжко.
6. Постійний стрес
Певна кількість стресу підвищує продуктивність. Однак якщо переживання нестерпні, якщо вони не пов’язані з дедлайном або впливом зовнішніх чинників, а виникають в результаті внутрішніх емоцій і постійного прокручування тих самих думок у голові – це ознака, що час змінити діяльність.
7. Відсутність натхнення
Навіть у найважчі часи знайдеться місце творчості та пристрасті, які підтримують нас і допомагають впоратися з повсякденними турботами. Однак якщо і цього вогника креативності ви не можете в собі знайти, робота перетворюється на безрадісну каторгу.
8. Трясовина негативу
Ніщо так не віддаляє від реалізації цілей, від втілення мрій і від майбутнього в цілому, як негативне ставлення, особливо якщо воно – ваше власне. Як часто ви говорите «не можу», «не буду», «не варто»? Якщо ви займаєтеся не тим, чого прагнете насправді, не тим, що наповнює вас енергією та пристрастю, то всі ваші таланти залишаться незатребуваними, а час – марно розпорошеним.
Вихід, звичайно, завжди є. Це може бути хобі, паралельний проект, планування свого бізнесу після виходу на пенсію або – чому ні? – зміна виду діяльності.
Для визначення своїх прихованих талантів і здібностей, того, чим краще займатися, щоб отримувати максимум радості від роботи, реалізувати свої особисті та професійні якості, австрійською компанією Hill International розроблено тест професійної орієнтації. Надійність тесту і валідність результатів підтверджено багаторічною практикою, методика постійно уточнюється та вдосконалюється.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!