Đăng Ký Đăng Nhập

Yaki Risi Cinuyut Najprestizhnishi Robotodavci 1989

Які риси цінують найпрестижніші роботодавці


ТрендиПід час пошуку роботи, в паломництві співбесідами ми часто задумуємося: чи є якісь універсальні риси, що дозволять гарантовано сподобатися працедавцю й отримати роботу? Начебто ні. Десь потрібний зосереджений інтроверт, десь – комунікабельний екстраверт, а десь – людина, якій просто вдасться порозумітися з керівником. Але один із найпрестижніших працедавців світу сер Мартін Соррелл (Martin Sorrell) стверджує, що для прийому в його WPP Group такі універсальні риси є.

Транснаціональний комунікаційний холдинг WPP Group має представництва в 107 країнах, у понад 2000 офісів компанії працюють 100 000 фахівців. І, як пише Мартін Соррелл в статті «7 якостей, які допоможуть вам знайти роботу», найкращі з працівників мають принципові спільні риси.

1. Розвинені обидві півкулі мозку

Ліва півкуля головного мозку відповідає за аналітичні здібності та мовлення, права – за образно-символічне мислення. При цьому кожна півкуля контролює протилежний бік тіла. Тому правші (з розвиненою лівою півкулею) зазвичай мислять більш структуровано, а шульги (з домінуванням правої півкулі) – креативно.

Найуспішніші фахівці мають однаково розвинені обидві півкулі. Ми живемо в світі, де домінують великі масиви інформації. Але якщо ваші навички обмежуються читанням таблиць – ви не досягнете найвищого рівня. Мало знати інформацію, необхідно вміти її аналізувати й дивитися з нетрадиційних кутів зору.

Творчість, інтуїція, уява так само важливі, як логіка, фінансова грамотність і увага до деталей. Це стосується значною мірою будь-якої галузі, від рекламних і маркетингових послуг до розробки програмного забезпечення.

2. Вміння не погоджуватися й аргументувати

Коли з вами сперечаються, це може дратувати. Але обмін аргументами – значно конструктивніший шлях, ніж цілковита згода всіх з керівником.

Якщо лідер оточує себе підлабузниками, які готові лише підтакувати кожній його ідеї, він по суті нічого корисного від них не отримує. Готовність не погодитися з керівником і колегами, при цьому чітко аргументувати свою позицію – дуже важлива риса цінного працівника.

3. Компетентність у міжнародному масштабі

Коли в мене запитують, як найкраще зробити кар’єру, я зазвичай даю одну пораду: вивчайте китайську і португальську мови. Володіння мовами двох великих держав, що стрімко розвиваються, дасть вам величезну конкурентну перевагу в глобальному світі бізнесу.

Але самих мов недостатньо. Важливішими за механічні навички є загальна обізнаність, кругозір, відкритість до нової інформації і достатній рівень знань, щоб у ній орієнтуватися.

Наші найкращі кандидати цікавляться подіями у світі й розглядають свою кар’єру в міжнародній перспективі. У світі, де ідеї перетинають земну кулю за лічені секунди, ви не можете дозволити собі обмежитися однією країною, однією вузькою нішею, однією мовою.

У світі, де ідеї перетинають земну кулю за лічені секунди, ви не можете дозволити собі обмежитися однією країною, однією вузькою нішею, однією мовою

4. Сприйняття нового

Та сама допитливість, що змушує дивитися далеко за межі національних кордонів, робить найкращих працівників одержимими новизною. Високоуспішні люди, як правило, наче сороки кидаються на блиск нових технологій, нового мислення й нових трендів.

Це означає, що вони бездумно відкидають або недооцінюють старі здобутки. Але вони ніколи не бувають остаточно задоволені тим, що мають зараз, ніколи не припиняють вчитися, ніколи не забувають про пошук нових шляхів для розвитку свого бізнесу.

5. Вміння швидко вирішувати

Недосконале рішення в понеділок – краще, ніж хороше рішення в п’ятницю. У п’ятницю може бути запізно навіть для найкращого в світі рішення.

Продумана стратегія має вирішальне значення в бізнесі, але вона ніколи не запрацює без реалізації. І без тих людей, які готові її реалізовувати й ухвалювати блискавичні рішення. Поки одні відшліфовують і вдосконалюють ідею, інші запускають її в роботу і виходять вперед.

6. Постійність і врівноваженість

Йдеться не про особливості психотипу, всі ми часом нервуємо і втрачаємо рівновагу. Йдеться про недоліки працівників, які пурхають метеликами з однієї роботи на іншу й не можуть тривалий час витримати в одній компанії.

Таким людям не варто довіряти важливі посади та сподіватися від них постійності. Які б яскраві крила не були в такого метелика, він навряд чи залишить у компанії глибокий слід.

Мій батько порадив мені багато років тому: знайди те, що тобі подобається, тримайся цього, вдосконалюйся і здобудь репутацію. А тоді вже, якщо захочеш, можеш покинути. Так я і роблю.

7. Бажання перемагати

Я обираю людей, яким не байдужі поразки й перемоги, і сам глибоко переживаю, коли ми втрачаємо частину бізнесу чи компанію залишає важливий партнер. Після 30 років у справі я досі дуже особисто реагую на втрати чи невдачі.

Люблю цитувати Білла Шенклі, легендарного наставника футбольного клубу «Ліверпуль»: «Дехто думає, що футбол – справа життя і смерті. Можу запевнити, що насправді це набагато серйозніше». Саме це я відчуваю до WPP Group. Саме це треба відчувати до справи, якій ви присвятили себе.