Đăng Ký Đăng Nhập

Yaponski Vcheni Virostili Lyudsku Pechinku 1359

Японські вчені виростили людську печінку


Тренди


Синтетичні клітини

В університеті Йокогами (Yokohama City University) експеримент зі стовбуровими клітинами завершився приголомшливим результатом: учені отримали крихітну, близько 5 мм в діаметрі, людську печінку. Як повідомляє NHK, для вчених грандіозність винаходу стала певною несподіванкою.

Коли Хідекі Танігучи (Hideki Taniguchi) і Таканорі Такебе (Takanori Takebe) почали експерименти зі щурами, вони вирішили об’єднати індуковані стовбурові клітини, зародкову з’єднувальну тканину і пуповинну кров. Клітини самоорганізувалися в структуру, подібну до людської печінки. Поміщена в організм щура тканина продовжила трансформацію і за дві доби перетворилася на орган, який за хімічним складом виявився ідентичним печінці людини.

Вчені припускають, що отриманий міні-орган може виконувати й очищувальні функції печінки: синтез білків, детоксикація, обмін речовин. Повного переконання в цьому немає, бо потрібні серйозніші дослідження, насамперед – пересадка повноцінного органу тварині з печінковою недостатністю. Вчені досі не опублікували результати експерименту в наукових виданнях, бо сподіваються найближчим часом отримати переконливі підтвердження того, що вирощена печінка може бути успішно трансплантована.

Поки невідомо, як швидко можна виростити більший орган і які властивості очищення організму він матиме. Відповіді на ці запитання вчені отримають не раніше 2019 року. Та вважають, що японський експеримент може означати початок революції в трансплантології.