Експеримент щодо впливу забрудненого повітря поставили в Пекіні. Його результати опубліковано в
Не дивно, що наукова команда з Університету Дюка (Duke University) обрала саме пекінське повітря для своїх досліджень. Ідея була наступна: всім відомо й неодноразово доведено, що брудне повітря шкодить легеням, серцю, носоглотці. Але навряд можна сподіватися, що негативний вплив обмежується тільки цим. Які ще зміни в організмі можуть відбутися від перебування в шкідливому довкіллі?
Під час експерименту досліджували дві групи щурів. Одна з них дихала фільтрованим повітрям, друга – взятим просто з вулиць Пекіна. Науковці виявили: «Забруднене повітря призвело до збільшення ваги й порушення метаболізму». Іншими словами, у щурів почалося ожиріння. Досліджували тварин, що народилися в «забрудненій» групі. Коли їм було 8 тижнів, самки виявилися важчими на 10%, а самці на 18% порівняно зі щурами в групі з чистим повітрям. Причому коли заміри робили на 3 тижні життя, різниця не була такою очевидною. Отже, кажуть учені, що триваліше перебування у забрудненому довкіллі, то більший ризик отримати проблеми з вагою.
Яким же чином повітря шкодить обміну речовин? У звіті дослідники припускають, що «запальні й окислювальні процеси в легенях можуть системно впливати на весь організм і призводити до метаболічного порушення та ожиріння».
Це дослідження дає пояснення тому, що останніми роками в промислових регіонах почастішали випадки зайвої ваги. 2013 року заявлено, що ожиріння стає нагальною проблемою серед китайської молоді й зачіпає 11% осіб у віці 20-39 років.
Керівник наукової групи Джанфенг Чжан (Junfeng Zhang) підсумовує результати природнього експерименту в Пекіні: «Якщо на прикладі отриманих результатів уявити шкоду, яку отримує організм людини, можна впевнитися в терміновій необхідності зменшення забруднення повітря. Особливо якщо зважити на очевидну проблему ожиріння в сучасному суспільстві».
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!