Можливо, вас це здивує, однак філософські дискусії про правду, чесність і доброту приводять до хоч і невеликого, однак відчутного прогресу в заняттях з математики, а також до підвищення рівня грамотності учнів початкової школи. Експерти поки не можуть пояснити таке явище, помічене в рамках експерименту, що проводився в британських школах.
Упродовж року понад 3000 учнів у 48 державних школах Англії взяли участь у проекті “Філософія для дітей”, і ось результат – прогрес у математиці, читанні та письмі, що дорівнює двом місяцям додаткових занять. Вчені з Даремського університету, зокрема професор освіти Стефан Ґорард, вважають експеримент успішним та вартим продовження. Вчителів спеціально готували до занять, щоб вони виконували в дискусії роль модераторів, а не наставників, тоді як усім керували самі учні, розсаджені колами. 8-11-річні діти жваво обговорювали такі теми, як чесність або організоване цькування.
Вчителі зауважили, що після таких диспутів психологічний клімат у класі набагато покращився, посилився потяг до навчання. За відгуками батьків та самих дітей, школярі почали краще ставитися до однолітків, уважніше прислухатися до інших точок зору. Окрім цього, діти стали вільніше висловлюватися, в них підвищилася самооцінка.
Даремський університет отримав грант на програму “Філософія для дітей” від Фонду Наффілд. Рух “Філософія для дітей” виник в Америці в 1970-х. Експеримент, проведений у британських школах, був підтриманий фондом Education Endowment та британськими благодійними організаціями, а також спільнотою Sapere (Society for the Advancement of Philosophical Enquiry and Reflection in Education).
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!