З появою Інтернету студенти полегшено зітхнули. Тепер реферат пишеться значно швидше, за принципом «скопіював – вставив». І не тільки реферат, а й курсова і навіть диплом. І не тільки диплом, а навіть дисертація.
Війну плагіату вже не раз оголошували на всіх рівнях – і держчиновників, і приватних організацій. Здається, плагіат програє. Створено програмне забезпечення, що дозволяє знаходити спільні фрагменти в різних текстах, повідомляє
Після перевірки тексту програма дає інформацію: показник унікальності і збігів, посилання на веб-джерела матеріалу, історію перевірок. «Антиплагіат» може впізнати не лише прямі цитати, але й перефразування, зміни кількох символів, заміну слова синонімом. Іншими словами, алгоритми дозволяють виявити не тільки копіювання тексту, але й рерайт.
Звісно, підтверджені текстові збіги не передбачають автоматичне звинувачення в плагіаті. Це може бути цитування колеги, щоб підкріпити свою думку чи посперечатися, з вказаним джерелом. Тому без людського фактору, чистою автоматизацією, не обійтися.
«Антиплагіат» – українська компанія, яка існує 2 роки й залучає понад 10 осіб з усього світу. Маркетинговий супровід надав інвестор. Проект уже вийшов на західні ринки і працює в двох напрямах – з навчальними закладами і студентами. Також програма має зацікавити журналістів, редакторів, видавництва. Розробники планують розширити інструментарій, додати функцію контролю грамотності, редагування, систему оцінювання текстів.
В Україні можливостями «Антиплагіату» користуються декілька навчальних закладів – Національний університет «Львівська політехніка», Національний університет біоресурсів і природокористування і Львівська комерційна академія. Виші отримали безкоштовний доступ до програмного забезпечення і мають допомогти в його тестуванні. Поки що через «Антиплагіат» проганяють студентські роботи, у зіставленні з текстами з Інтернету і внутрішньої бази навчального закладу. Масштабна мета – створення всеукраїнської бази студентських робіт для безкоштовної перевірки. Нею зможуть користуватися всі навчальні заклади країни.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!