Đăng Ký Đăng Nhập

Zapustili Programu Borotbi Z Plagiatom 731

Запустили програму боротьби з плагіатом


Лайфхаки



З появою Інтернету студенти полегшено зітхнули. Тепер реферат пишеться значно швидше, за принципом «скопіював – вставив». І не тільки реферат, а й курсова і навіть диплом. І не тільки диплом, а навіть дисертація.

Війну плагіату вже не раз оголошували на всіх рівнях – і держчиновників, і приватних організацій. Здається, плагіат програє. Створено програмне забезпечення, що дозволяє знаходити спільні фрагменти в різних текстах, повідомляє AIN.ua. Його розробила компанія «Антиплагіат».

Після перевірки тексту програма дає інформацію: показник унікальності і збігів, посилання на веб-джерела матеріалу, історію перевірок. «Антиплагіат» може впізнати не лише прямі цитати, але й перефразування, зміни кількох символів, заміну слова синонімом. Іншими словами, алгоритми дозволяють виявити не тільки копіювання тексту, але й рерайт.

Звісно, підтверджені текстові збіги не передбачають автоматичне звинувачення в плагіаті. Це може бути цитування колеги, щоб підкріпити свою думку чи посперечатися, з вказаним джерелом. Тому без людського фактору, чистою автоматизацією, не обійтися.

«Антиплагіат» – українська компанія, яка існує 2 роки й залучає понад 10 осіб з усього світу. Маркетинговий супровід надав інвестор. Проект уже вийшов на західні ринки і працює в двох напрямах – з навчальними закладами і студентами. Також програма має зацікавити журналістів, редакторів, видавництва. Розробники планують розширити інструментарій, додати функцію контролю грамотності, редагування, систему оцінювання текстів.

В Україні можливостями «Антиплагіату» користуються декілька навчальних закладів – Національний університет «Львівська політехніка», Національний університет біоресурсів і природокористування і Львівська комерційна академія. Виші отримали безкоштовний доступ до програмного забезпечення і мають допомогти в його тестуванні. Поки що через «Антиплагіат» проганяють студентські роботи, у зіставленні з текстами з Інтернету і внутрішньої бази навчального закладу. Масштабна мета – створення всеукраїнської бази студентських робіт для безкоштовної перевірки. Нею зможуть користуватися всі навчальні заклади країни.