Đăng Ký Đăng Nhập

Zasnovnik Alibaba Dzhek Ma Uspix Cherez Zhittievi Provali 1741

Засновник Alibaba Джек Ма: успіх через життєві провали


Лайфхаки– Ви зараз виходите?

– Неважливо, виходжу я чи ні. Важливо, хлопчик, щоб ти добре вчився.

В короткому анекдоті – всі маразми суспільства про необхідність бути правильним, дотримуватися установок, подобатися іншим і діяти за вигаданим кимсь сценарієм. Чи принесе це щастя людині? Кому це насправді потрібно – соціуму чи самій особистості? І найголовніше – чому правильність далеко не завжди приводить до успіху? Психолог Анна Принц відповідає на ці запитання в безкоштовних онлайн-курсах «Як усвідомити себе і прийти до успіху» і «Пізнай себе. Правила життя по-дорослому».

Тренер НЛП з 10-річним стажем розповість про важливість помилок і прийняття себе, спілкування з неприємними людьми й отримання потрібної реакції.

Мільярдер Джек Ма (Jack Ma) пройшов життєвий шлях, сповнений справжніх провалів, і це не завадило йому добитися успіху. Про 7 найважливіших невдач засновника Alibaba Group пише Entrepreneur

Зараз Джеку Ма 51 рік, він володіє $23,3 млрд і компанією-лідером в інтернет-торгівлі. Але колись він працював вчителем англійської й радів зарплаті $12 на місяць. Нищівні поразки, яких зазнав Джек Ма на шляху до успіху, не зупинили його.

1. Провали на шкільних іспитах

Джек Ма вчився погано. Насправді він ледь перейшов до середніх класів: «Я двічі не склав тест початкової школи, тричі – тест середньої школи, двічі завалив вступ до коледжу». Погодьтеся, це не те, чим прийнято пишатися.

Але Джек не самотній. Подібні історії шкільних невдач пережили Альберт Ейнштейн, Вінстон Черчилль, Авраам Лінкольн. Що не завадило їм стати великими людьми.

2. Зганьбився під час вступу до коледжу

З можливих 120 балів з математики Джек Ма набрав 1. Проблема не в тому, що він не мав можливості підготуватися. Просто це не його предмет: «Я не сильний у математиці, ніколи не вивчав менеджмент й досі не можуть читати бухгалтерські звіти».

При цьому Alibaba – компанія, яка працює саме з цифрами. Але виявляється, щоб ефективно керувати нею, Джек Ма не мусить знатися на математиці. В дитинстві він навіть не чув слово «комп’ютер».

3. 10 разів вступав до Гарварда і не вступив

Не так дивно, що комусь не вдалося вступити до Гарварда. Що справді вражає – це те, що він 10 разів намагався туди вступити. Наполегливість – ця риса точно є в характері Джека Ма: «Найважливіше, що вам треба мати – це терпіння».

Врешті він вступив до педагогічного університету і став учителем англійської.

4. Отримав відмови на 30 співбесідах поспіль

Після коледжу Джек Ма звернувся до 30 компаній у пошуках роботи, і скрізь не пройшов. Він навіть намагався влаштуватися в поліцію, але отримав коротку відповідь: «Ви не підходите».

Так, як і його улюблений кіногерой Форрест Гамп, він не втрачав оптимізму: «Цей день нестерпний. Завтрашній день нестерпний. Але післязавтрашній може бути фантастичним».

5. Мав непоказну зовнішність

До мережі фастфуду KFC на співбесіду прийшли 24 претенденти. Взяли 23, і лише одному відмовили – Джеку Ма. Він пояснює, що причина в зовнішній непривабливості та низькому зрості.

Це не завадило йому мати щасливий шлюб. Чжан Ін вийшла за Джека до того, як він розбагатів. Вона каже: «Так, він не красень, але я закохалася в нього, бо він може зробити багато такого, чого не можуть зробити красені».

6. Не зміг переконати інвесторів з Силіконової долини інвестувати в Alibaba

Перші 3 роки компанія Alibaba була збитковим проектом і навіть могла зникнути. Якось компанію відділяли від банкрутства лише 18 місяців. «Alibaba – це тисяча і одна помилка», – каже Джек Ма про своє дітище.

7. Повідомив 18 партнерам Alibaba, що жоден із них не потрапить до вищого керівництва

Одне з найгірших рішень у кар’єрі Джека Ма з погляду фінансів і мотивації. Він заявив 18 партнерам (внесок капіталу на загальну суму $60 тис.), що ніхто з них не підніметься вище рядового менеджера. На топ-посади він хотів брати найманих керівників.

Саме цю невдачу він вважає найважливішою: «Я виніс серйозний урок з того дуже неприємного періоду. Ви зобов’язані давати своїй команді цінності, інновації та бачення перспективи».

Ніщо не втримає вас від досягнення мети, якщо ви не боїтеся помилок, а вчитеся на них. Якщо ви демонструєте наполегливість, терплячість і ніколи не зупиняєтеся. Джек Ма каже: «Якщо ви не припиняєте боротьбу, у вас завжди залишається шанс. Справжній провал – тільки якщо ви здалися».