Đăng Ký Đăng Nhập

Zbilshennya Trivalosti Zhittya Pyat Shkidlivix Zvichok Vid Yakix Varto Vidmovitisya 2628

Збільшення тривалості життя: п’ять шкідливих звичок, від яких варто відмовитися


Лайфхаки

Відмова від п’яти шкідливих звичок сприяє поліпшенню здоров’я і може збільшити тривалість життя на строк до 10 додаткових років.Якщо ретельно ставитися до свого тіла, воно подбає про вас в похилому віці, відзначають фахівці. Існує п’ять щоденних звичок, які можуть впливати на це.

Журнал BMJ опублікував дані дослідження, в ході якого вчені з Гарвардської школи громадської охорони здоров’я імені Чана аналізували вплив п’яти шкідливих звичок в способі життя людей на їх шанси прожити довге життя без діабету, серцево-судинних захворювань, раку та інших проблем зі здоров’ям.

Увага вчених, зокрема, було зосереджено на цих п’яти шкідливі звичках – куріння, недостатня фізична активність, зайва вага, вживання занадто великої кількості алкоголю і нездорової їжі. Вони ретельно вивчили інформацію, зібрану про 38 000 чоловіків, за якими спостерігали протягом 28 років і 73 000 жінок, які спостерігалисяя протягом 34 років.

В результаті дослідники виявили, що ведення здорового способу життя і відмова від шкідливих звичок може істотно продовжити кількість прожитих років без хвороб.

«Жінки у віці 50 років, які відмовилися від шкідливих звичок і перетворили їх у здорові звички, жили на 14 років довше, ніж жінки, які цього не робили. Чоловіки, які стали дотримуватися всіх п’яти факторів здорового способу життя у віці 50 років, жили на 12 років довше, ніж чоловіки, які не дотримувалися жодному. Як бачите, ніколи не пізно прийняти ці звички », – сказав провідний фахівець проекту доктор Френк Ху.

Він додав, що для курців найважливіша річ, яку вони можуть зробити для свого здоров’я, – це кинути курити. Для некурящих – перейти на здоровий раціон і збільшити фізичну активність.