Đăng Ký Đăng Nhập

Zemnomu Zhittyu Na 300 Mln Rokiv Bilshe 369

Земному життю на 300 млн років більше


ТрендиУ Західній Австралії знайдено давні кристали циркону. Під час дослідження вчені виявили в них вуглецеві фрагменти, які на 300 млн років старші за знайдені в геологічних породах Гренландії. Дотепер саме гренландські вважалися найдавнішими.

Ізотопи вуглецю, що містяться в кристалах, мають однозначно біогенне походження – отже, є продуктом життєдіяльності біологічних організмів. Група геохіміків із Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) на чолі з Марком Гаррісоном (Mark Harrison) заявляють: єдиним поясненням вуглецю в кристалах є те, що живі організми існували на Землі 4,1 млрд років тому, тобто на 300 млн років раніше, ніж вважалося до цього часу.

Зауважимо, що 4,1 млрд років тому – це час до «Пізнього важкого бомбардування», коли об’єкти Сонячної системи зіткнулися з величезною кількістю астероїдів. Тоді з’явилися найбільші кратери Марса й Місяця. І на Землі вони були, але рух земних плит стер метеоритні сліди. Раніше вважалося, що перші земні організми з’явилися вже після падіння астероїдів. Група Марка Гаррісона наполягає, що це відбулося раніше. Можливо, астероїди знищили біологічні організми, але життя відродилося знову. Це свідчить про те, що земні форми життя насправді доволі стійкі до різних катаклізмів.

Вчені роблять сміливі заяви щодо самого процесу зародження життя. Марк Гаррісон стверджує: «Життя на Землі з’явилося майже миттєво. Схоже, за наявності всіх необхідних складників воно може зароджуватися дуже швидко».

 Включення вуглецю в цирконі

 ©Stanford/UCLA