Đăng Ký Đăng Nhập

Zno 2015 Ukrainsku Ne Sklali 23 Tisyachi 223

ЗНО-2015: українську не склали 23 тисячі


ЗНО2015 року обов’язкові тести ЗНО з української мови та літератури не склали 23 тис. учнів, це 8,4%. «Не склали» означає – не набрали мінімальну оцінку. Її визначили на рівні 22 балів.

На підготовчому ЗНО мінімальний поріг був 25, і якби його не понизили для фінального тестування, за бортом опинилися б 13,3% абітурієнтів. З тих, хто склав ЗНО, результат 19% учнів виявився украй низьким, а найвищі 200 балів набрали тільки 158 школярів з 300 тис., це – 0,06%.

Серед причин незадовільних показників називають низький рівень шкільної освіти, небажання учня вступати до вишу, а також – неадекватну оцінку власних знань. До останньої категорії потрапили абітурієнти, що планували вступати на технічні спеціальності й не приділяли уваги українській.

Проте технарі не мусять попрощатися з мрією про вищу освіту. Можна вступити до коледжу при університеті, з подальшим переходом до вишу. Можна навчатися в ліцеї або технікумі, не прив’язаних до вищого навчального закладу, а після закінчення вступати на бакалаврат. Або присвятити цей рік поглибленню знань і спробувати свої сили у вступній кампанії 2016 року.