У 2020 році вступна кампанія розпочнеться 13 липня. Абітурієнти, як і раніше, зможуть подати свої заяви для конкурсного відбору на вступ до вищих навчальних закладів.
Вступ буде проходити за Сертифікатами ЗНО 2017 (крім іноземних мов), 2018, 2019 і 2020 року.
Для участі в ЗНО випускникам необхідно мати паспорт. (Норму про надання копії Свідоцтва про народження, особам, яким станом на 01 вересня не виповнилося 16 років, скасовано).
Подача заяв після 11 класу тільки в електронній формі, незалежно від форми навчання (денна або заочна), виняток – пільговики.
Абітурієнт зможе подати до 5 заяв на місця державного замовлення та необмежену кількість на контрактну форму навчання.
Пріоритетність заяв від 1 до 5 (1 – показник найбільш пріоритетного заяви)
ЗНО: на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть на перший курс для отримання ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), будуть зараховуватися бали сертифікатів ЗНО (результати вступних екзаменів та творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра – за двома конкурсними предметами.
Прохідний бал ЗНО на бюджет – не менше 125 балів. На деякі спеціальності: “Фармацевтика”, “Промислова фармацевтика” – не менше 130 балів. «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» – не менше 140 балів.
Конкурсний бал включає бали ЗНО, Середній бал атестата, бали вступних випробувань або творчого конкурсу, а також додаткові бали.
При розрахунку конкурсного бала враховується балансуючий коефіцієнт (а саме: регіональний, галузевий, сільський або першочерговий). Більше про конкурсні бали.
Існує можливість навчання одночасно за кількома освітніми програмами, а також в декількох навчальних закладах. У той же час, не допускається навчання за двома або більше спеціальностями за рахунок державного або місцевого бюджетів
Розглянемо більш докладно основні пункти:
Отже, у кого є Сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 або 2020 років ними можна буде скористатися і в період вступної кампанії 2020. Можна комбінувати Сертифікати, датовані різними роками, вибираючи найбільш вигідні для абітурієнта.
Сертифікат з іноземної мови (Англійська, Німецька, Іспанська та Французька) повинен бути датований 2018, 2019 або 2020 роком
Також в конкурсному балі враховуються коефіцієнти:
регіональний: складає 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і переміщених вузів, 1,02 – в інших випадках;
галузевий: 1,03 для заяв з першими пріоритетами на інженерно технічні та природничо-математичні спеціальності, які потребують підтримки.
сільський: 1,02 для осіб, зареєстрованих в сільських населених пунктах, які здобули середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів в рік вступу.
Також збереглися пільги при вступі для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей учасників АТО і абітурієнтів з Криму і Донбасу. Для сиріт і для тих, хто за станом здоров’я не може здавати ЗНО, а також для учасників бойових дій – квота становитиме 10% від держзамовлення, але не менше 1 людини. У ВНЗ Донецької та Луганської області – 30%. Для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року квота становить 20% від держзамовлення, але тільки в уповноважених ВНЗ (на їх базі будуть функціонувати Освітні центри «Крим-Україна»), сьогодні їх в Україні 12. Вони розміщені в Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні.
І про бюджетні місця. Як завжди вони будуть розподілені після затвердження Державного бюджету 2020 (ближче до вступної кампанії). Кількість бюджетних місць для тих ВНЗ, в які подають документи абітурієнти з високими балами ЗНО, буде більшою. Таким чином, ці місця будуть віддавати кращим.
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!