Đăng Ký Đăng Nhập

Zno 2020 Osnovni Pravila Prijomu Do Vishiv 2632

ЗНО 2020: основні правила прийому до вишів


ЗНО

У 2020 році вступна кампанія розпочнеться 13 липня. Абітурієнти, як і раніше, зможуть подати свої заяви для конкурсного відбору на вступ до вищих навчальних закладів.

  1. Вступ буде проходити за Сертифікатами ЗНО 2017 (крім іноземних мов), 2018, 2019 і 2020 року.
  2. Для участі в ЗНО випускникам необхідно мати паспорт. (Норму про надання копії Свідоцтва про народження, особам, яким станом на 01 вересня не виповнилося 16 років, скасовано).
  3. Подача заяв після 11 класу тільки в електронній формі, незалежно від форми навчання (денна або заочна), виняток – пільговики.
  4. Абітурієнт зможе подати до 5 заяв на місця державного замовлення та необмежену кількість на контрактну форму навчання.
  5. Пріоритетність заяв від 1 до 5 (1 – показник найбільш пріоритетного заяви)
  6. ЗНО: на основі повної загальної середньої освіти вступатимуть на перший курс для отримання ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань), будуть зараховуватися бали сертифікатів ЗНО (результати вступних екзаменів та творчих конкурсів) з трьох конкурсних предметів, молодшого бакалавра – за двома конкурсними предметами.
  7. Прохідний бал ЗНО на бюджет – не менше 125 балів. На деякі спеціальності: “Фармацевтика”, “Промислова фармацевтика” – не менше 130 балів. «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» – не менше 140 балів.
  8. Конкурсний бал включає бали ЗНО, Середній бал атестата, бали вступних випробувань або творчого конкурсу, а також додаткові бали.
  9. При розрахунку конкурсного бала враховується балансуючий коефіцієнт (а саме: регіональний, галузевий, сільський або першочерговий). Більше про конкурсні бали.
  10. Існує можливість навчання одночасно за кількома освітніми програмами, а також в декількох навчальних закладах. У той же час, не допускається навчання за двома або більше спеціальностями за рахунок державного або місцевого бюджетів

Розглянемо більш докладно основні пункти:

Отже, у кого є Сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 або 2020 років ними можна буде скористатися і в період вступної кампанії 2020. Можна комбінувати Сертифікати, датовані різними роками, вибираючи найбільш вигідні для абітурієнта.

Сертифікат з іноземної мови (Англійська, Німецька, Іспанська та Французька) повинен бути датований 2018, 2019 або 2020 роком

Також в конкурсному балі враховуються коефіцієнти:

  • регіональний: складає 1,0 для Києва, 1,01 – для Дніпра, Львова, Одеси, Харкова, 1,03 – для Донецької та Луганської областей і переміщених вузів, 1,02 – в інших випадках;
  • галузевий: 1,03 для заяв з першими пріоритетами на інженерно технічні та природничо-математичні спеціальності, які потребують підтримки.
  • сільський: 1,02 для осіб, зареєстрованих в сільських населених пунктах, які здобули середню освіту в навчальних закладах на території сільських населених пунктів в рік вступу.

Також збереглися пільги при вступі для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей учасників АТО і абітурієнтів з Криму і Донбасу. Для сиріт і для тих, хто за станом здоров’я не може здавати ЗНО, а також для учасників бойових дій – квота становитиме 10% від держзамовлення, але не менше 1 людини. У ВНЗ Донецької та Луганської області – 30%. Для переселенців, які покинули окупований Крим після 1 січня 2017 року квота становить 20% від держзамовлення, але тільки в уповноважених ВНЗ (на їх базі будуть функціонувати Освітні центри «Крим-Україна»), сьогодні їх в Україні 12. Вони розміщені в Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Львові, Миколаєві, Харкові та Херсоні.

І про бюджетні місця. Як завжди вони будуть розподілені після затвердження Державного бюджету 2020 (ближче до вступної кампанії). Кількість бюджетних місць для тих ВНЗ, в які подають документи абітурієнти з високими балами ЗНО, буде більшою. Таким чином, ці місця будуть віддавати кращим.