Đăng Ký Đăng Nhập

Zno Bez Problem 7 Lajfxakiv 307

ЗНО без проблем: 7 лайфхаків


ЗНОЗдавання тестів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) – обов’язкова умова вступу до вишу, тепер – навіть після технікуму або училища. Як підготуватися до ЗНО, щоб отримати максимально можливий результат за мінімальних витрачених зусиллях?

 

Улюблені предмети

Найпростіше займатися тим, що ви любите – тоді і сили знаходяться, і час. До того ж університет – це не школа, тут ви можете обрати напрям навчання, технічний або гуманітарний, і вже в цьому руслі рухатися далі. На шляху до досконалості немає дрібниць: усі ті знання, які ви повторите або вивчите перед ЗНО, потім заощадять вамбагато годин у перші сесії, і навпаки – усі пропуски дадуть про себе знати пізніше. Якщо ви знайдете виш і спеціальність до душі, то шанси на успіх будуть набагато вищими – адже ми завжди готові боротися за свій вибір.

 

Планування

Розподіліть підготовку до ЗНО рівномірно, уникаючи авралів, за якими йдуть дні відновлення від нервового й фізичного виснаження. Складіть свій особистий розклад з урахуванням власних біоритмів (сова або жайворонок) і вчіть найскладніші матеріали на піку своєї продуктивності. Після кожного інтенсивного заняття обов’язково заплануйте короткий, але активний відпочинок. Детальніше про те, як навчитися зосереджуватися – у статті.

 

Різноманітність

Поєднання різних способів підготовки до ЗНО допоможе урізноманітнити враження, отримати об’ємнішу картину та бути завжди в тонусі. Наприклад, разом із друкованими джерелами інформації використовуйте електронні, разом із репетиторством або очними курсами – онлайн-заняття, разом із відповідями на запитання з друзями – онлайн-тести з різних предметів ЗНО. Крім того, різні формати подання інформації допомагають її запам’ятати. Більше дізнатися про методи запам’ятовування можна в статті.

 

Підтримка

Створіть свій фан-клуб. Нехай усі ваші рідні й друзі знають, що ви готуєтеся до ЗНО. Плюсів у цьому безліч: у години навчань вас не відволікатимуть, у хвилини смутку завжди підтримають, а ще нестимуть нові підручники, корисні поради і просто щось смачненьке. Можете створити блог і постити щоденні звіти і поради іншим на тему “Як підготуватися до ЗНО” – це мотивуватиме займатися регулярно й покращувати свої результати. Змагайтеся з друзями, які готуються з тих же предметів, разом ви досягнете кращих результатів. Як обрати друга з підготовки – дізнайтеся в статті “Екстраверти й інтроверти“.

 

Хронометрія

Здавання тестів ЗНО – наче спортивне змагання: готуєтеся довго, а тоді дві години марафону – і вже нічого не виправити. Щоб уникнути стресу під час підготовки та неприємних ситуацій під час тестування, обов’язково пройдіть багато різних тестів з хронометром на руці. Це привчить вас концентруватися на тесті й покаже, які види завдань потребують більше часу, де нестача знань або невпевненість затримують проходження ЗНО.

 

Більше тестів

Самих тестів під час підготовки до ЗНО має бути дуже багато, що більше – то краще. “Набити руку” на різноманітних завданнях треба заздалегідь, адже шкільна система підготовки навіть якщо дає знання, то часто-густо не вчить працювати саме з тестовим форматом. Пробне тестування ЗНО – це, звичайно, добре, але запізно щось виправляти чи поліпшувати. На онлайн-курсах ПроЗНО система навчання побудована так, що після кожного заняття та після кожної теми йдуть різноманітні тести – дієвий спосіб підготуватися до здавання ЗНО.

 

Виспатися

Перед здаванням ЗНО з того чи іншого предмету головне – лягти спати раніше, в хорошому настрої та добре виспатися. Рекомендації вчених щодо здорового сну – у спеціальній статті.

Головне – усвідомити, що ЗНО треба не батькам, а вам. ЗНО – це ваш вибір, ваші перші кроки в доросле самостійне життя. На тестуванні перед вами будуть тільки листки з запитаннями, і будь-яке ваше рішення – здавати чи ні, здавати добре чи абияк – визначить те, чим будуть наповнені наступні роки.