Як спростити участь в ЗНО для дітей з особливими потребами, рекомендує Альянс USETI. Під час круглого столу в Міносвіти, присвяченому цій проблемі, консультант USETI Христина Пенджола-Науменко представила «Дорожню карту з розвитку системи спеціальних умов для осіб з особливими потребами». Вона зауважила, що всі пропозиції є експериментальними, і вони мають впроваджуватись поступово.
Українські школи відвідують учні з обмеженими можливостями, навчаються дистанційно або за змішаною формою. Вони можуть складати тести разом зі своїми однолітками. Процедури тестування, наголосила Христина Пенджола-Науменко, мають бути підлаштовані під їхні потреби.
Йдеться про інклюзивну освіту — систему освітніх послуг, що базується на принципі рівного доступу до освіти і можливості навчатися для всіх осіб. Інклюзивні освітні заклади мають адаптувати навчальні програми, методи і форми навчання до індивідуальних потреб дітей з особливими освітніми потребами.
В Україні на заваді цьому стає нестача підготовленого персоналу. Інклюзивна освіта потребує педагогів та інших працівників, які здатні фахово працювати з такими дітьми.
Консультант USETI прогнозує: «Оскільки Україна працює над запровадженням європейських стандартів, система освіти має ставати більш інклюзивною. Отже, все більше осіб з особливими потребами будуть включені до загальних середніх закладів освіти. Очікується, що всі сфери освіти будуть інклюзивними».
Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій зазначив, що УЦОЯО намагається враховувати проблеми випускників з особливими потребами і працює над удосконаленням процедури тестування для них.
Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянс USETI) – партнер Міносвіти з проведення зовнішнього тестування. Координується Американськими Радами з міжнародної освіти в Україні. Співпрацює з урядовими організаціями, видавництвами, вищими навчальними закладами, Міжнародним фондом Відродження (МФВ), Благодійним фондом «ТІМО» (Тестування, інновації, моніторинг в освіті), Громадянською мережею ОПОРА, компанією pro.mova. 2014 року до них приєдналася компанія Microsoft Україна. Завдання Альянсу – розбудова системи тестування, вдосконалення законодавчої та нормативної бази для доступної якісної вищої освіти, зміцнення громадської підтримки доступності вищої освіти в Україні. |
|
При цитуванні матеріалів розділу «Блог» на www.eduget.com активне посилання на сам матеріал або на головну сторінку www.eduget.com обов’язкове. Будь-яке використання матеріалів розділу «Статті» на www.eduget.com (матеріалу цілком) можливе виключно за попереднім письмовим дозволом правовласника. Дякуємо за співпрацю!