Đăng Ký Đăng Nhập

Zno Na 196 Baliv Vlasnij Dosvid 121

ЗНО на 196 балів – власний досвід


Експерти


В 11 класі Антон Кушнір побував у Криму – в гірському поході

З Антоном Кушніром зустрічаємося біля корпусів університету Тараса Шевченка. 2013 року він успішно склав ЗНО – і вступив на бюджетну форму навчання до найрейтинговішого вишу України, на престижний факультет кібернетики. Розпитую, як це йому вдалося.

Коли ти визначився з майбутньою спеціальністю?

Тоді я вчився у фізико-математичному ліцеї. Вирішив обрати професію, пов’язану з математикою і програмуванням. Математика мені подобалася, я її добре знав і розумів. Ще цікавила економіка, але стати економістом значно простіше, а вивчитися на хорошого програміста – серйозний виклик. Це дає кращі перспективи, можна працювати в компаніях світового рівня. Знав, що факультет кібернетики університету Шевченка готує кваліфікованих програмістів. Вирішив вступати.

Коли обрав кібернетику, що робив далі?

Крім математики і української, треба було здавати англійську чи фізику. В ліцеї була якісна підготовка з математики, українська теж непогана. Мені цих занять вистачало. Також готували до ЗНО, додатково і за окрему плату. Не повноцінна підготовка, а скоріше допоміжні заняття. А от іноземну мову, розумів, треба підтягувати. Довелося звертатися до репетитора, щоб «натаскував» прицільно до ЗНО. 

Якщо ви не встигли підготуватися з української мови та літератури чи бажаєте додатково систематизувати свої знання, – вам допоможе експрес-курс від ПроЗНО.

Як урешті здав ЗНО?

Математика – 196 балів, англійська – 192, українська – 194.

Високі бали. Зразу взяли на бюджет?

Ні, яке там. Потрапив з останньою хвилею набору, першими йшли вступники з захмарними балами ЗНО. Конкуренція на престижні спеціальності дуже висока.

Серед цих геніїв суцільні ліцеїсти чи є випускники звичайних шкіл?

Є, і їм готуватися було доволі складно. Поза школою доводилося посилено займатися, з підручниками і репетиторами. На той час не були поширені онлайн-курси чи вебінари.

Як оцінюєш власну стратегію підготовки – зараз готувався б так само?

Загалом вважаю, що все зробив правильно. Але математику здав на 196, а хотів на 200, і це розчарувало. Недотягнув. Мав би розв’язувати задачі підвищеної складності, більше займатися.

Загалом підготовка забрала багато зусиль, вільного часу бракувало? Мабуть, батьки звільнити від домашніх обов’язків?

Ні, не звільнили, – сміється Антон. – Насправді було не дуже складно. Спочатку покинув теніс, але потім зрозумів, що все встигаю. Захопився гітарою. Спілкувався з друзями, сходив у похід в Крим. 

Як тобі це вдалося? Випускники зазвичай нарікають на стрес, безсонні ночі й брак часу на все, крім навчання.

Зазвичай це ті, хто до останнього відкладає. Треба наперед думати, як готуватимешся, і оцінювати свій рівень підготовки. Визначитися з додатковими заняттями, пошукати курси. Заспокоїтися і не прагнути вивчити все в останній момент.

Я максимально використовував шкільну підготовку. Все, що треба було з’ясувати і запам’ятати з математики чи української – з’ясовував і вчив у школі, щоб удома лише закріпити. Хоча, – замислюється, – можливо, я був надто розслаблений, того й не отримав 200 з математики.

Батьки мусили допомагати, підстраховувати? Втручалися в підготовку?

Ми радилися з певних питань, але рішення я приймав сам. Мама більше за мене непокоїлася. А я знав, що вступлю, і мусив її заспокоювати.

Занервував один раз –  на першому ЗНО з української. Раптом усвідомив, що ціна помилки дуже висока. Але здав без проблем. На математику і англійську йшов уже спокійний. Знав рівень своєї підготовки і розумів, що нема сенсу сидіти вночі з підручниками. Виспався – здав – пішов додому.

Чим відрізняється підготовка саме до математики?

Практикою. Головне – розв’язувати задачі. В онлайн-тестах, книжках, на заняттях. Це все однотипні завдання, які так само будуть на ЗНО, просто з іншими цифрами. Треба набити руку. Українська більше потребує завчання всіх правил і купи винятків (на яких часто підловлюють в тестах ЗНО).

Твої результати онлайнових тестів збіглися з тим, що отримав на ЗНО?

Загалом так. Онлайн-тести дають уявлення про рівень знань, ефективні в підготовці.

Зараз вчишся чогось поза університетом?

Ні, але хочу поновити заняття з англійської. Відчуваю, що раніше мав кращий рівень. Також у нас популярні програми стажування в Америці, в Гуглі чи Майкрософті. Я не планую їхати з України, але отримати практику в таких компаніях хотів би. Також цікавить менеджмент. Такі курси точно не завадили б, але пізніше. Поки зосереджений на кібернетиці.

Ще й став репетитором?

Так, два роки тому запропонували підготувати хлопця вступити до ліцею, який я сам закінчив. Зараз вчу дітей 5-6 класу, та хотів би займатися вже зі старшокласниками.

Порадиш щось цьогорічним випускникам?

Раджу зосередитися, спланувати підготовку і визначити свої слабкі місця. Підібрати потрібні курси і системно вчитися. Варто «впертися» в останній рік навчання, використати всі можливості – і отримати ту освіту, яка дає реальні переваги. Обрати престижний вуз і спеціальність. Вивчати те, що любиш і на чому знаєшся. Воно варте тих зусиль.

Біографія

Антон Кушнір народився 12 червня 1996 року в селі Клембівка на Вінниччині. З родиною переїхав до Києва. 2013 року закінчив Русанівський ліцей, нині – студент 3 курсу КНУ ім. Тараса Шевченка, факультет кібернетики.
Хобі: футбол, походи в гори й на байдарках, гітара.

Займається репетиторською підготовкою школярів з математики.

Наталя Шевчук
Автор